pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 września 2020
  • wyświetleń: 4885

W Pszczynie, Piasku i Wiśle Małej pojawiły się nowe wiaty przystankowe

Trwa wymiana wiat przystankowych na terenie gminy Pszczyna. W ostatnich dniach nowe zadaszenia dla podróżnych pojawiły się w pięciu miejscach.

Nowe wiaty przystankowe w Pszczynie, Piasku i Wiśle Małej - 09.09.2020 · fot. UM Pszczyna


Nowe wiaty ustawione zostały w Pszczynie przy ulicach: Bielskiej, Cieszyńskiej i Katowickiej, w Piasku przy ulicy Katowickiej oraz w Wiśle Małej przy drodze wojewódzkiej, na wysokości skrzyżowania z ulicą Pawią. Wszystkie wiaty wyposażone zostały w ławki oraz oznaczone na zadaszeniu nazwami poszczególnych przystanków.

- W ostatnim czasie na mój wniosek została zamontowana przez Urząd Miejski nowa wiata na przystanku autobusowym przy ul. Katowickiej. Koszt wiaty z montażem wyniósł 5.618,40 zł. Niebawem wiata zostanie wyposażona w kosz na śmieci - poinformowała sołtys Barbara Psik na Facebooku sołectwa Piasek.

Warto dodać, że w lutym tego roku radny Arkadiusz Gardiasz zwrócił się do Urzędu Miejskiego w Pszczynie z prośbą o podjęcie stosownych działań mających na celu zapewnienie bezpiecznego dostępu do usług przewozowych wraz z dostosowaniem do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W odpowiedzi Barbara Sopot-Zembok poinformowała, że w zakresie wskazanym w interpelacji działania są prowadzone na bieżąco i systematycznie. Przedstawiła również prace zaplanowane na 2020 rok. Nasz artykuł na ten temat znajdziecie tutaj.

Wszystkie informacje na temat Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej można znaleźć na stronie pkg.pszczyna.pl/. Znajdują się tam: aktualne rozkłady jazdy wszystkich linii, cennik biletów oraz aktualności związane z obsługą podróżnych.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.