pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 września 2020
  • 15 września 2020
  • wyświetleń: 5474

280 km Małym Szlakiem Beskidzkim dla Maciusia. Walczymy z SMA!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

Rusza ultra wyzwanie biegowe sygnowane hashtagiem #martonzycia. Grupa RodzicewRuchu podjęła się organizacji biegu Małym Szlakiem Beskidzkim. To kolejna akcja charytatywna na rzecz wsparcia 2-letniego Maciusia Cieślika z Jankowic, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Na jego leczenie terapią genową potrzeba 9,5 mln złotych.

rodzice w ruchu dla Maciusia


Do pokonania jest Mały Szlak Beskidzki, co ważne - w obie strony - łącznie to 280 km. Wykonania tego wymagającego zadania podjął się Michał Piech z grupy RodzicewRuchu - zapalony biegacz górski znany w lokalnym sportowym środowisku.

Wyprawa pana Michała jest tylko małym fragmentem wielkiego biegu po życie Maciusia, w którym biorą udział wszyscy ludzie dobrej woli. Czasu na podanie terapii genowej zostało niewiele!

Inicjatorzy akcji zapraszają firmy, instytucje, a także osoby prywatne do deklarowania kwot za każdy pokonany przez Michała kilometr. Całość zadeklarowanych środków trafi bezpośrednio do skarbonki Maciusia:Start biegu zaplanowano na 15 września, na godzinę 12.00. Poczynania Michała Piecha będzie można śledzić na stronie wydarzenia na Facebooku - Ultra Challege RodzicewRuchu.pl.

Organizatorzy: Maraton Życia, RodzicewRuchu.pl i Michał Piech.

RodzicewRuchu.pl to lokalny projekt - strona internetowa poświęcona szeroko pojętej aktywności, której przyświeca myśl, że to rodzice dają przykład pociechom jak spędzać wolny czas. Projekt skierowany jest do osób, które poszukują pomocy, motywacji, wsparcia w podejmowaniu sportowej aktywności. Inicjatywa pomaga w znalezieniu klubów czy grup osób, do których można swobodnie dołączyć i rozpocząć swoją amatorską przygodę ze sportem. Grupa zajmuje się również organizacją różnych wyzwań charytatywnych. Jej partnerem jest UKS Ruch Chorzów.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Maciuś Cieślik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj