pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 września 2020
  • wyświetleń: 3215

Nie ma pieszego, ale sygnalizacja się zmienia? To nauka dla kierowców

W ostatnim czasie do policji docierają uwagi w kwestii nieprawidłowego działania niektórych sygnalizacji świetlnych. Mundurowi informują jednak, że w obrębie przejść dla pieszych na terenie powiatu sygnalizacja zmienia się automatycznie, mimo że przed pasami nie znajdują się piesi.

- Zmiana koloru świateł następuje poprzez wzbudzenie jej przez oczekującego pieszego bądź automatycznie, nawet gdy w rejonie przejścia nie znajdują się żadne osoby. Rozwiązania tak funkcjonujących sygnalizatorów są stosowanie głównie w rejonie szkół oraz w miejscach, gdzie dochodziło do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Sygnalizacje te mają na celu umożliwienie bezpiecznego przejścia na drugą stronę ulicy oraz dyscyplinowanie kierowców do ograniczania prędkości i bacznej obserwacji rejonu przejścia dla pieszych - tłumaczą mundurowi.

Pamiętajmy: rozsądek, przewidywanie, zwalnianie przed przejściami, zatrzymywanie się, aby udzielić pierwszeństwa pieszemu - tymi zasadami powinien kierować się ostrożny kierowca. Na drodze musi panować szacunek do wszystkich uczestników ruchu, a szczególnie kierowców dla pieszych, bo to właśnie oni najczęściej odnoszą poważne obrażenia, a nawet giną w zdarzeniach drogowych.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę do kierowców. Przypominają również pieszym, aby pamiętali o zachowaniu ostrożności przechodząc przez jezdnię, także w miejscach oznaczonych.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.