pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2020
  • 6 października 2020
  • wyświetleń: 13534

[WIDEO] Młodzi kolarze przejechali 200 kilometrów dla Maciusia Cieślika

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "LK UKS Pszczyna" podaj

12-letni Karol Bies wraz z kolarzami z Pszczyny pod okiem trenera Klaudiusza Migdoła w pierwszy weekend października przejechał 200-kilometrową trasę rowerową, która na mapie przybrała kształt serca. Wszystko po to, by pomóc zebrać środki na leczenie 2-letniego Maciusia Cieślika z Pszczyny, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. By powstrzymać chorobę, na terapię genową potrzeba 9,5 mln złotych!Karol wraz z przyjaciółmi z klubu kolarskiego wyruszył w wyprawę pod nazwą STOPSMA. W ten sposób pomógł już chorej na SMA Marysi Miąsko. W wyprawie uczestniczyła także siostra Karola - Iza, również należąca do klubu. Teraz chłopak zdecydował się wesprzeć Maciusia Cieślika z Pszczyny. Trasa liczyła 200 km, a jej przejechanie zajęło 2 dni.

Wyprawa miała na celu nagłośnienie zbiórki na rzecz Maciusia. Do zebrania jest kolosalna kwota, dlatego młodzi kolarze zachęcają, by pomagać w myśl zasady "Małe wpłaty mają moc".

Karlos, Maciuś Cieślik
Maciuś Cieślik z mamą oraz 12-letni Karol wraz z siostrą Izą · fot. Wyprawa StopSMA / siepomaga.pl


- Inicjatywa wyszła od Karola, który mieszka w Bieruniu, ale należy do Klubu LK UKS Pszczyna. Już podczas wyprawy rowerowej dla Marysi do chłopca dołączyli młodzi kolarze z pszczyńskiego klubu. Akcję dla Maciusia organizują już wspólnie, klubowo - mówi mama Karola, Urszula Bies.

- Jak widzicie opracowaliśmy trasę w kształcie serca - taki symbol naszych serc, które chcemy przekazać Maciusiowi. Otwórzcie także swoje serducha i przyłączcie się do akcji, wspierajcie Maciusia bo on bardzo nas potrzebuje. Każda złotówka ma znaczenie - piszą sportowi społecznicy na facebookowej stronie dedykowanej inicjatywie pn. "Szosowe wsparcie na życiowym starcie".

Loading...


Aby przejść do skarbonki Wyprawa StopSMA - kliknij tutaj.

Zapraszamy do obserwowania profilu Karola na Facebooku: Szosowe wsparcie na życiowym starcie/Facebook.

Więcej o Maciusiu przeczytacie w naszym artykule 2-letni Maciuś z Pszczyny walczy z SMA. Zbiórka na terapię genową.

ab, BM, ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

LK UKS Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "LK UKS Pszczyna" podaj