Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 września 2020
  • 11 września 2020
  • wyświetleń: 2913

Druga akcja porządkowania cmentarza żydowskiego w Pszczynie

Za nami:

Pszczyński kirkut po raz kolejny potrzebuje naszego wsparcia. Jego opiekun, Sławomir Pastuszka zachęca do włączenia się we wspólne działania porządkowe zaplanowane na piątek, 11 września w godzinach 12.00 - 19.00.

Będzie to już druga tegoroczna akcja porządkowania cmentarza. Pierwsza odbyła się w czerwcu. Tradycyjnie można przyjść o dowolnej porze, na czas, w jakim jesteśmy dyspozycyjni. - Każda para rąk jest na wagę złota. Kto już był, ten wie, jak wiele satysfakcji daje tego typu praca - podkreśla Sławomir Pastuszka.

Będzie to świetna okazja, aby wspólnie zrobić coś dobrego, a także by poznać ważne na mapie Pszczyny, historyczne miejsce, jakim jest cmentarz żydowski przy ul. Katowickiej.

Na miejscu będą dostępne wszelkie narzędzia i rękawiczki. Można zabrać ze sobą własne grabie. Dla osób zaangażowanych w sprzątanie przewidziano prowiant. Podczas akcji będą zachowane wszelkie normy bezpieczeństwa ustalone dla miejsc publicznych w otwartej przestrzeni.

- Zabierzcie ze sobą dużo pozytywnej energii. Prognoza pogody zapowiada ładny i słoneczny dzień. Pracować będziemy w starej części cmentarza, gdzie drzewa zapewnią nam cień - zachęca Pastuszka.

Organizacja akcji została dofinansowana ze środków Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu "Wspólnie dla dziedzictwa", pozyskanych przez Fundację Dziedzictwa Kulturowego dla Koalicji Opiekunów Cmentarzy Żydowskich w Polsce.

sprzątanie kirkutu

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.