pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 września 2020
  • wyświetleń: 3104

Zostaw samochód na parkingu i zapłać za pomocą telefonu

W Pszczynie można płacić za parkowanie za pomocą telefonu komórkowego, bez konieczności korzystania z parkomatów. Możliwość taka istnieje już od lutego 2011 roku.

parking przy ul. Chrobrego w Pszczynie
Za pozostawienie samochodu na parkingu można płacić za pomocą telefonu · fot. UM Pszczyna


Serwis płatności mobilnych CityPay, z którego korzysta gmina Pszczyna, umożliwia dokonywanie opłat za parking przy użyciu telefonu komórkowego, dowolnej marki oraz niezależnie od posiadanego abonamentu i umowy z operatorem. Aby płacić w ten sposób wystarczy zarejestrować się w serwisie CityPay. Nie są przy tym potrzebne dane osobowe, a jedynie numer telefonu komórkowego, z którego będą dokonywane płatności oraz numer rejestracyjny samochodu. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.citypay.pl/rejestracja/rejestruj.

Na kolejnym etapie wystarczy wpłacić na podane konto pieniądze. Gdy system je zaksięguje, przyjeżdżamy na parking i zostawiamy samochód. Stąd dzwonimy pod numer telefonu 33 488 89. Za pomocą menu głosowego wybieramy czas parkowania i otrzymujemy potwierdzenie transakcji. Każdy z kontrolerów wyposażony jest w urządzenie służące do kontroli dokonywanych opłat w serwisie CityPay. Pozwala to szybko zweryfikować numer rejestracyjny, czas oraz strefę parkowania.

Usługą objęte są wszystkie miejskie parkingi, tj. w obrębie Starego Miasta, na Placu Targowym, przy ulicach Wojska Polskiego, Dworcowej, Kościuszki, Poniatowskiego, Batorego i 3 Maja, a także nad Pszczynką (wjazd od strony ul. Katowickiej).

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.