pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 września 2020
  • 13 września 2020
  • wyświetleń: 12003

Jest szansa na budowę ścieżki rowerowej do Strumienia!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się spotkanie samorządowców w sprawie budowy ścieżki rowerowej z Wisły Wielkiej do Strumienia.

Spotkanie w sprawie ścieżki rowerowej - 4.09.2020 · fot. Powiat


Od dawna mówi się o potrzebie budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 939 z Wisły Wielkiej do Strumienia. O inwestycję, która znacznie poprawi bezpieczeństwo rowerzystów, zabiegają radni oraz lokalne samorządy: powiat pszczyński, gmina Pszczyna oraz gmina Strumień. W sierpniu Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach wystąpił do trzech samorządów z propozycją wspólnej realizacji inwestycji.

- Zorganizowaliśmy spotkanie z udziałem burmistrza gminy Pszczyny i burmistrz gminy Strumień, podczas którego wyraziliśmy chęć przystąpienia do realizacji budowy ścieżki rowerowej w tym miejscu - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

W ramach inwestycji powstałby ciąg pieszo-rowerowy na odcinku o długości ok. 5,4 km od skrzyżowania DW 939 z ul. Dębową i Brzozową w Wiśle Wielkiej, aż do mostu na Wiśle w Strumieniu. Zadanie byłoby realizowane w latach 2022-2023.

- Jeżeli uda się sfinalizować to zadanie, zyskamy połączenie istniejącej drogi rowerowej od ul. Zdrojowej w Pszczynie aż do Wisły w gminie Strumień i dalej do Chybia - podsumowuje Grzegorz Nogły i dodaje, że połowę kosztów przedsięwzięcia pokryje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj