Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 września 2020
  • wyświetleń: 3011

Nieodpłatne zajęcia z trenerami z Akademii BVB dla przedszkolaków

Trenerzy z Akademii BVB im. Łukasza Piszczka poprowadzą nieodpłatne zajęcia sportowe dla uczniów i przedszkolaków z Goczałkowic. 3 września podpisano umowy w tej sprawie.

Trenerzy z Akademii BVB im. Łukasza Piszczka poprowadzą nieodpłatne zajęcia sportowe dla uczniów i przedszkolaków z
Trenerzy z Akademii BVB im. Łukasza Piszczka poprowadzą nieodpłatne zajęcia sportowe dla uczniów i przedszkolaków z Goczałkowic - 3.09.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Z zajęć skorzystają dzieci z roczników 2013 i 2014 - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju oraz przedszkolaki z dwóch gminnych przedszkoli. Powstaną grupy liczące ok. 10 dzieci. Projekt zakłada, że dla każdej grupy raz w tygodniu zostaną zorganizowane 45-minutowe zajęcia sportowe pod opieką trenera Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

Zajęcia będą prowadzone nieodpłatnie, w ramach zajęć szkolnych czy przedszkolnych, głównie na terenie placówek oświatowych. Ruszą już w przyszłym tygodniu. W czwartek dyrektorki przedszkoli i szkoły podpisały umowy w tej sprawie z fundacją.

- Rozpoczynamy od dzieci z dwóch roczników: 2013 i 2014. Stopniowo chcielibyśmy rozwijać projekt o kolejne roczniki - mówi Michał Zioło, członek zarządu Fundacji Akademia Łukasza Piszczka. - Chcemy zaszczepić w dzieciach radość z ruchu, aktywności sportowej. To nie będzie trening piłkarski. Naszym założeniem jest to, żeby ruch był oparty o zabawę - dodaje.

Trenerzy z Akademii BVB im. Łukasza Piszczka poprowadzą nieodpłatne zajęcia sportowe dla uczniów i przedszkolaków z
Trenerzy z Akademii BVB im. Łukasza Piszczka poprowadzą nieodpłatne zajęcia sportowe dla uczniów i przedszkolaków z Goczałkowic - 3.09.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Cieszę się, że dzieci z naszych przedszkoli i szkoły będą mogły korzystać z potencjału oraz wiedzy trenerów, instruktorów fundacji. Mam nadzieję, że te zajęcia dają naszym najmłodszym mieszkańcom dużo radości z aktywności fizycznej. W ten sposób rozwijamy też naszą współpracę z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka, która od ponad roku prężnie działa w Goczałkowicach - przyznaje Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

W Akademii dużo się dzieje. W wakacje zakończył się I etap budowy nowoczesnej bazy sportowej przy ul. Uzdrowiskowej w Goczałkowicach-Zdroju. Młodzi sportowcy mogą korzystać z dwóch boisk sportowych oraz budynku z zapleczem szatniowo-rehabilitacyjnym.

Swoje umiejętności szlifują pod okiem trenerów i specjalistów z Borussi Dortmund. - Obecnie w Akademii mamy 86 dzieci z pięciu roczników. Najstarszy to rocznik 2009, a najmłodszy - 2013. Nie chcemy, żeby grupa była większa niż 20 osób. Zajęcia prowadzi dwóch trenerów. Zainicjowaliśmy też projekt kursów piłkarskich dla dzieci z klubów ościennych. Chłopców jest 68. Zainteresowanie zajęciami jest bardzo duże - przyznaje Michał Zioło.

Fundacja Akademia Łukasza Piszczka powstała w 2017 r., ma siedzibę w Goczałkowicach-Zdroju. Jej celem jest m. in. wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.