Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 września 2020
  • wyświetleń: 4726

[ZDJĘCIA] Uczczono 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września, w dniu kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej samorządowcy, sybiracy i bracia kurkowi oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny.

81. rocznica wybuchu II wojny światowej - 1.09.2020 · fot. UM Pszczyna


W 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej uczczono pamięć o bohaterach i bohaterkach najkrwawszego konfliktu w dziejach ludzkości. W zadumie podczas mszy świętej za Ojczyznę w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej w Pszczynie wspomniano bohaterów wolności, którzy zginęli w latach 1939-1945.

Władze powiatu ze starostą Barbarą Bandołą i władze gminy z burmistrzem Dariuszem Skrobolem w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu pszczyńskiego wraz z Sybirakami i członkami Kurkowego Bractwa Strzeleckiego złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem na cmentarzu wojennym "Pod Trzema Dębami" w parku pszczyńskim.

81. rocznica wybuchu II wojny światowej - 1.09.2020 · fot. Powiat


To tutaj spoczywa 205 żołnierzy Wojska Polskiego, którzy oddali życie 1 i 2 września 1939 roku w walce z wojskiem niemieckim oraz 20 Powstańców Śląskich i harcerzy z Pszczyny, którzy zostali rozstrzelani 4 września 1939 roku przez niemieckiego najeźdźcę.

- Składamy hołd bohaterom i ofiarom tej wojny ze wszystkich krajów i narodów. Niechaj wszyscy, którzy walczyli i ginęli za Polskę będą naszymi przewodnikami także we współczesności. Jesteśmy im winni pamięć i szacunek. Te dramatyczne wydarzenia nie mogą się więcej powtórzyć - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat, UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.