pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 września 2020
  • wyświetleń: 3357

Stare kartki pocztowe i historyczne zdjęcia Pawłowic w nowym albumie

Właśnie ukazał się album "Miejscowości gminy Pawłowice w starym obiektywie". Jest on efektem spotkań członków Klubu Miłośników Historii gminy Pawłowice, który działa przy bibliotece.

Nowy album "Miejscowości gminy Pawłowice w starym obiektywie" · fot. GBP Pawłowice


Publikacja zawiera kartki pocztowe i fotografie przedstawiające najcenniejsze obiekty poszczególnych miejscowości, na tyle ważne, że przodkowie utrwalili je za pomocą wynalazku fotografii, a także tradycyjnie - na ręcznie wykonanych ilustracjach, które następnie były rozpowszechniane. Unikatowe materiały, do tej pory niepublikowane, zostały udostępnione z prywatnych zbiorów mieszkańców.

O historie utrwalonych obiektów i zdarzeń pytano najstarszych mieszkańców gminy - niektórzy z nich aktywnie działają w Klubie Miłośników Historii, dzieląc się bezcenną wiedzą o wydarzeniach, w których sami uczestniczyli. Niektóre przypadki wymagały żmudnych poszukiwań w zbiorach bibliotecznych i archiwach.

Książka została wydana z dotacji Gminnej Biblioteki Publicznej oraz dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Redaktorami publikacji są członkowie Klubu Miłośników Historii - Agnieszka Kieloch, Joanna Zdziebło, Wojciech Bazgier.

Album można nabyć w bibliotece gminnej oraz jej filiach w cenie 9 zł.

ar / pless.pl, źródło: GBP w Pawłowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.