pless.pl

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 301

Jakie okulary przeciwsłoneczne będą modne tej jesieni?

Materiał partnera:

Choć okulary przeciwsłoneczne kojarzą się głównie z letnimi spacerami, także jesienią ochrona oczu przed promieniami słonecznymi jest bardzo istotna. Zresztą z okularów nie należy rezygnować z jeszcze jednego powodu- ten niewielki dodatek może być idealnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Sprawdź, jakie okulary przeciwsłoneczne będą modne jesienią 2020 roku.

Jakie okulary przeciwsłoneczne będą modne tej jesieni?


Okulary z szafy babciStyl vintage w tym sezonie wraca do łask. Nadal są to bardzo modne okulary. Oprawki w kształcie znanym jako "kocie oko" dostępne będą w zaokrąglonej i prostokątnej wersji, dzięki czemu łatwo je dopasować do każdego kształtu twarzy. Różna jest też większość soczewek. Klienci mają do wyboru zarówno okulary ledwo zakrywające oczy, jak i duże wyraziste oprawki w wielu wzorach i kolorach.

W styl retro wpisują się też okulary owalne z szerokimi oprawkami oraz okulary oversize, zasłaniające dużą część twarzy. Te drugie to absolutny must have tego sezonu. Warto zdecydować się na oryginalny kształt i półprzezroczyste szkła. Po takie dodatki sięgają największe gwiazdy show biznesu.

Kolorystyka oprawek vintage to stonowane brązy, czerń i złoto, ale też wyraziste cętki, a dla bardziej odważnych róż i odcienie czerwieni.

Lenonki zawsze na topieJesienią nie zabraknie miejsca także dla okularów typu lenonki. Okrągłe oprawki z czarnymi lub kolorowymi szkłami będą doskonałym wykończeniem każdej stylizacji. I choć dotychczas lenonki kojarzone były głównie z mężczyznami, tej jesieni podbiją także serca kobiet. I nic dziwnego, taki dodatek doskonale wygląda zarówno w zestawieniu z krótką ramoneską, sportową bomberką, jak i stylowym trenczem.

Ciekawym trendem jest dobieranie do tego typu okularów (ale nie tylko) łańcuszka doczepianego do zauszników. To dodatkowa ozdoba, którą można idealnie dopasować do swojego stylu.

Aviator nie wychodzi z modyOkulary typu aviator noszone są o każdej porze roku, ale to właśnie z jesienią kojarzą się najmocniej. Pilotki w złotych oprawkach pasują właściwie do każdego kształtu twarzy, są więc jednym z najbardziej uniwersalnych typów okularów. Projektanci co chwilę modyfikują wzór najpopularniejszych okularów na świecie, dodając do oprawek dodatkowe podłużne nity, a także urozmaicając ich kolorystykę. Lustrzane i czarne szkła to standard, jesienią 2020 warto sięgać też po odcienie zieleni, pomarańczy, żółci i po soczyste czerwienie. Bez względu, na jaki model padnie wybór, można mieć pewność, że jeszcze długo okulary te pozostaną modne.

Okulary dla minimalistówTrendy nawiązujące do początku lat 90- tych widać w różnych dziedzinach mody, a więc także w dodatkach. W tym sezonie śmiało można sięgać po ciemne wąskie oprawki, albo prostokątne szkła bez oprawek (to propozycja głównie dla Panów). Panie będą przebierać w okularach z plastikowymi, wąskimi, ale wyrazistymi oprawkami. Na topie są zarówno te w intensywnych barwach, jak i białe. Nadal modne będą też mocne kontrasty, a więc na przykład intensywnie czerwone szkła w czarnej oprawie i odwrotnie- czarne soczewki w kolorowych oprawach.

Geometryczne kształty okularówTo zdecydowany hit tego roku, a w każdym kolejnym sezonie przybiera na sile. Geometryczne oprawki przyciągają spojrzenia i nierzadko stanowią nie dodatek, a centralny punkt stylizacji. Tego typu modele wypuściła na rynek większość producentów, jest więc w czym wybierać. Okulary idealnie kwadratowe, a może heksagonalne lub oktagonalne? Wyobraźnia topowych projektantów nie zna granic. Co więcej, wielkość soczewek jest różna, co pozwala na dobranie wymarzonych okularów do większości typów twarzy.