pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2020
  • 31 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 9224

[WIDEO] Budowa Centrum Przesiadkowego zmierza ku końcowi

Prace związane z realizacją inwestycji pn. "Budowa Centrum przesiadkowego przy ul. Parkowej w Gminie Goczałkowice-Zdrój" zmierzają ku końcowi.Na drodze dojazdowej do centrum przesiadkowego ułożono już dwie warstwy asfaltu. Wybudowany jest chodnik, a ścieżka rowerowa została przygotowana pod asfaltowanie. Wcześniej wybudowano kanalizację deszczową służącą do odwodnienia drogi i centrum przesiadkowego. Rozpoczęły się prace brukarskie wokół centrum przesiadkowego. Wykonawca układa krawężniki na pętli parkingowej, w 90% wykonano wszystkie warstwy konstrukcyjne na pętli.

W ramach inwestycji powstaną: parking samochodowy na 30 miejsc (w tym 3 dla niepełnosprawnych), parking rowerowy - wiata z 15 miejscami, dwie zatoki dla busów, dojście dla pieszych i rowerzystów (prowadzące do dworca kolejowego i na perony - o długości 60 mb) oraz droga dojazdowa od ul. Krzyżanowskiego do Centrum przesiadkowego o długości prawie 400 mb, z chodnikiem dla pieszych oraz drogą rowerową.

Prace wykonuje firma ANW z Goczałkowic-Zdroju. Wartość inwestycji to prawie 5 mln zł. Gmina Goczałkowice-Zdrój pozyskała dofinansowanie na jej realizację w wysokości ponad 2,8 mln zł w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Planowany termin zakończenia robót to 30 września.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.