pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2020
  • 30 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 11622

[ZDJĘCIA] Pojawiły się i zniknęły. Hulajnogi wrócą jeszcze do Pszczyny?

W ostatnich dniach na pszczyńskim rynku ustawione zostały hulajnogi firmy Easy Ride. Jednak jak szybko się pojawiły, tak szybko zniknęły. Okazało się bowiem, że firma nie miała zezwolenia na ich ulokowanie w Pszczynie. Jak zapowiada przedstawiciel Easy Ride, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu hulajnogi wrócą jednak do naszego miasta.

W Pszczynie pojawiły się hulajnogi - 27.08.2020 · fot. GZ / pless.pl


Przechadzający się w ostatnich dniach po pszczyńskim rynku zauważyli zapewne stacjonujące tam żółto-niebieskie hulajnogi. To sprzęt firmy Easy Ride. W czwartek, 27 sierpnia rzecznik prasowy magistratu poinformował nas, że Urząd Miejski w Pszczynie nie wydał zezwolenia na prowadzenie wypożyczalni hulajnóg, a sprawą zajmuje się Wydział Prawny.

Dziś (w piątek, 28 sierpnia) hulajnogi zniknęły ze starówki. Sprzęt został uprzątnięty po interwencji Straży Miejskiej. Jak nas zapewnił przedstawiciel firmy, po dopełnieniu wszystkich formalności i uzyskaniu zgody Urzędu Miejskiego, popularne "hulajki" wrócą do Pszczyny. Wówczas, zgodnie z założeniami, w naszym mieście ma pojawić się kilkadziesiąt jednośladów. Użytkownicy, którzy będą chcieli wypożyczyć sprzęt, za pomocą aplikacji AnySharing będą mogli sprawdzić, gdzie są wyznaczone strefy, w których stacjonują hulajnogi.

W Pszczynie pojawiły się hulajnogi - 27.08.2020
W Pszczynie pojawiły się hulajnogi - 27.08.2020 · fot. GZ / pless.pl


Sprzęt będzie na bieżąco serwisowany przez pracowników firmy Easy Ride. Hulajnogi posiadają duże 10-calowe koła i przedni amortyzator. Firma podkreśla, że bezpieczeństwo użytkownika jest najważniejsze, dlatego hulajnogi posiadają światło stop i 2 bardzo mocne LEDy przednie, odblaski, dzwonek oraz antypoślizgowy grip.

Jak rozpocząć jazdę?
1. Zainstaluj aplikację ANYSHARING (piszemy razem, bez spacji)
2. Zarejestruj się w aplikacji
3. Po włączeniu aplikacji i zalogowaniu w prawym górnym rogu jest ikonka "ludzika" - klikamy w niego
4. Teraz klikamy zakładkę "płatności" i wybieramy formę płatności
5. Po zasileniu konta, szukamy na mapie hulajnogi
6. Aby odpalić hulajnogę trzeba zeskanować QR KOD, który znajduje się na każdej hulajnodze ALBO wybrać na mapie i kliknąć tą, która nas interesuje, REZERWACJA a później URUCHOM, teraz możesz jechać wszędzie, natomiast jazdę zakończyć można tylko w strefie wyznaczonej na mapie.

Cennik:
  • Brak opłaty startowej - czyli 0 zł
  • Minuta jazdy: 45 groszy
  • Postój bez zakończenia w aplikacji: 20 groszy


Abonamenty:
  • Cały dzień - 49 zł
  • Minimalny koszt jazdy to 4,99 zł

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.