pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2020
  • 29 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 14672

Powiat pszczyński na zielono. Koniec z dodatkowymi ograniczeniami

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Po niemal trzech tygodniach z dodatkowymi ograniczeniami, nadeszła dobra wiadomość - od soboty, 29 sierpnia powiat pszczyński znajduje się w zielonej strefie.

Mapa powiatów


8 sierpnia weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów, wprowadzające nowe, regionalne zasady bezpieczeństwa, ale tylko w poszczególnych powiatach, w których wzrost zakażeń jest większy niż w pozostałych częściach Polski. O zakwalifikowaniu do strefy czerwonej czy żółtej samorządy dowiedziały się z mediów, zaledwie dwa dni wcześniej. Powiat pszczyński znalazł się w strefie czerwonej, a wprowadzone restrykcje były dotkliwe zarówno dla mieszkańców, którzy w upalne dni musieli zakładać maseczki także w przestrzeniach otwartych oraz części przedsiębiorców, którzy zostali zmuszeni do ograniczenia działalności (głównie restauratorzy, właściciele siłowni czy klubów fitness).

Mapa powiatów z dodatkowymi obostrzeniami aktualizowana jest co tydzień. W kolejnych dwóch tygodniach powiat pszczyński znajdował się w strefie żółtej. Tak będzie do piątku, 28 sierpnia. Od północy (czyli już w sobotę) - zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia - obowiązywać będzie zaktualizowana mapa z dodatkowymi regionalnymi obostrzeniami. Tym razem powiat pszczyński zakwalifikowano - jak większość kraju - do strefy zielonej, gdzie dodatkowe restrykcje nie obowiązują.

- Sytuacja epidemiczna jest dynamiczna. Cieszymy się, że w ostatnim czasie w naszym powiecie nastąpił spadek ilości nowych zakażeń. Dzięki temu w najbliższym tygodniu powiat pszczyński będzie znajdował się w zielonej strefie, gdzie nie obowiązują dodatkowe ograniczenia. Dziękuję Państwu za dyscyplinę i stosowanie się do zaleceń. Nadal pamiętajmy o dystansie, maseczkach i higienie - to ważne dla naszego zdrowia i zdrowia naszych bliskich - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj