pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2020
  • 28 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4416

Powiat pszczyński modernizuje ulicę Rodzinną w Kobiórze

W lipcu rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Rodzinnej w Kobiórze, na którą powiat pozyskał ponad 3 mln zł z funduszy Unii Europejskiej oraz krajowych. Obecnie trwają prace przy przebudowie przepustu pod drogą.

Przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze
Powiat pszczyński modernizuje ulicę Rodzinną w Kobiórze · fot. Powiat


Modernizacja ul. Rodzinnej to aktualnie największa inwestycja drogowa realizowana przez powiat pszczyński. Prace rozpoczęły się na przełomie lipca i sierpnia. - Wykonawca - firma Colas Polska Sp. z o.o. - aktualnie realizuje przebudowę przepustu pod drogą w rejonie posesji nr 66. W najbliższym czasie wykonywana zostanie również kanalizacja deszczowa na odcinku od kościoła do przepustu - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

W każdy czwartek odbywają się narady budowy, podczas których mieszkańcy mogą uzyskać informacje o stanie prac. Najbliższa odbędzie się w świetlicy gminnej na ulicy Rodzinnej, naprzeciwko krzyża (27 sierpnia, godz. 11.00).

Przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze
Powiat pszczyński modernizuje ulicę Rodzinną w Kobiórze · fot. Powiat


Przypomnijmy, że ul. Rodzinna zostanie przebudowana na niemal 2-kilometrowym odcinku od parkingu cmentarnego do DK nr 1 w Kobiórze zostanie przebudowana droga. Inwestycja polega na przebudowie konstrukcji jezdni, poszerzeniu jej - szczególnie na łukach, wykonaniu nowej nawierzchni, przebudowie trzech wlotów dróg gminnych, zjazdów oraz zatoki autobusowej. Wykonawca przebuduje również istniejące i zbuduje nowe odcinki chodnika na długości ponad 1,3 km, wykona odwodnienie oraz włączenie ul. Rodzinnej do DK 1. Koszt prac to ok. 4,3 mln zł. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł ze środków unijnych oraz krajowych. Pozostałą część kwoty pokryją powiat - ok. 765 tys. zł oraz gmina Kobiór - 500 tys. zł.

Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez firmę Colas Polska Sp. z o.o. inwestycja będzie przebiegać w kilku etapach. Wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu - na ul. Rodzinnej możliwy jest wyłącznie dojazd do posesji.

loga unia

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.