pless.pl

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 30225

Naturalne spalacze tłuszczu

Materiał partnera:

Jeśli zmieni się nawyki żywieniowe na pozytywne oraz włączy do codziennej rutyny aktywność fizyczną to można uzyskać prawie gotowy przepis na szczupłą sylwetkę. Jednakże dobrze wiedzieć że istnieją naturalne substancje które mogą nam pomóc w uzyskaniu wymarzonej wagi ciała.

Naturalne spalacze tłuszczu


Osoby które są niecierpliwe, które desperacko chcą przyspieszyć procesy metaboliczne skutkujące szybszym spalaniem tłuszczu, mogą włączyć do diety tzw. naturalne spalacze tłuszczu. Produkty te oczyszczają organizm, przyspieszają metabolizm i wspierają procesy spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Naturalne spalacze tłuszczu znane są w nauce jako termogeniki. Włączenie ich do codziennej diety obniża poziom łaknienia. Według niedawnych badań naukowych, niektóre termogeniki wspomagają procesy spalania tkanki tłuszczowej nawet o 25% szybciej niż standardowe metody.

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych, naturalnych "spalaczy tłuszczu" które można kupić praktycznie w każdym większym supermarkecie.

Kurkuma i CynamonEkstrakt z cynamonu bardzo często występuje jako składnik środków odchudzających. Według naukowych opracowań dietetycznych, wystarczy spożywać jedną łyżeczkę cynamonu dziennie, aby obniżyć apetyt na słodycze oraz pozbyć się nagłych napadów głodu. Substancje aktywne zawarte w cynamonie stabilizują poziom insuliny, która jest hormonem regulującym metabolizm węglowodanów. Bardzo podobne działanie wykazuje także kurkuma, którą również warto włączyć jako dodatek do posiłków.

GuaranaGłównym składnikiem guarany który odpowiada za spalanie tłuszczy jest kofeina. Wspiera ona spalanie tkanki tłuszczowej i wydatek energetyczny przez organizm, co w efekcie skutkuje redukcją masy ciała. Aktualnie na ryku można znaleźć również wiele suplementów diety zawierających guaranę, jednym z takich produktów jest np. Forever Therm. Suplement diety firmy Forever Living, który oprócz guarany zawiera w składzie także wiele innych wartościowych witamin i minerałów.

Zielona herbata
Cudowne właściwości zielonej herbaty znane są od zarania dziejów. Zawarte w zielonej herbacie katechiny wspierają procesy metabolizmu, zmniejszają apetyt, hamują odkładanie się tkanki tłuszczowej i stymulują jej spalanie. Niedawne badania pokazują, że zielona herbata zmniejsza ilość wchłanianych tłuszczy z pożywienia. Jednakże, aby uzyskać pełen wachlarz korzyści, należy wypijać kilka filiżanek dziennie.

Owoce cytrusoweGrapefruit, pomarańcza czy cytryny to owoce która zawierają duże ilości witaminy C, która jest naturalnym antyoksydantem wspomagającym spalanie tłuszczu w organizmie. A to za sprawą tego, że wpływa na produkcję L-karnityny. L-karnityna sprawia, że tłuszcz nie odkłada się w komórkach, tylko zamieniany jest na energię. W tej kategorii króluje owoc grejpfruta. Podobno zjedzenie połówki tego owocu przed posiłkiem podwaja ilość spalonych kalorii. Według wielu badań witaminę C należy również uzupełniać z zewnątrz.

Kawa
Na całym świecie jest wiele osób, które zaczyna dzień od filiżanki kawy. I bardzo dobrze, gdyż kawa pomaga w walce z niechcianym tłuszczem. Za wpływ na metabolizm odpowiada zawarta w kawie kofeina, która działa pobudzająco. Poprawia możliwości wysiłkowe - dotyczy to wysiłku powyżej trzydziestu minut oraz dodatkowo zmniejsza apetyt. Kawa nasila aktywność metaboliczną, dzięki czemu przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej.

Czarny PieprzSubstancją zawartą w czarnym pieprzu, która jest odpowiedzialna za spalanie tłuszczu, jest piperyna. To alkaloid który również zalicza się do termogeników. Piperyna wspiera proces termogenezy, czyli wytwarzania ciepła w organizmie po spożyciu pożywienia. Piperyna wspiera pracę układu pokarmowego usprawniając procesy trawienne i przyspieszając metabolizm.

Naturalne spalacze tłuszczu, znane również jako "fat burners", wpływają na procesy metaboliczne głównie poprzez zwiększanie ciepłoty ciała podczas aktywności fizycznych. Półki wielu aptek uginają się pod ciężarem suplementów diety mających wpływ na odchudzanie. Warto jednak sięgnąć po produkty sprawdzonego producenta suplementów diety - Forever Living. Pełną ofertę produktów, także tych przyspieszających spalanie tłuszczu znaleźć można na stronie sklepu Forever pod adresem https://aloe-forever.pl.