pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 7396

Policjanci jednego dnia wręczyli ponad 100 mandatów... zaufania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Policjanci włączyli się do akcji pn. "Koronawirus" organizowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Wręczają obywatelom "Mandaty Zaufania". Celem akcji jest przypomnienie społeczeństwu o podstawowych zasadach profilaktyki zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Policjanci włączyli się do akcji pn. „Koronawirus” - 08.2020 · fot. KPP Pszczyna


Pszczyńscy policjanci każdego dnia kontrolują przestrzeganie nakazów i zakazów związanych z pandemią Covid-19. Odwiedzają głównie placówki handlowe, dworce czy środki transportu publicznego. Kontrolują czy personel sklepów oraz klienci stosują się do obowiązujących przepisów.

Funkcjonariusze, poza respektowaniem prawa, skupiają się głównie na działalności profilaktycznej. W związku z tym, podczas prowadzonych kontroli, rozdają obywatelom Mandaty Zaufania. Są one nietypowe, nie podlegają pod żaden taryfikator. Każdy z nas może wycenić zdrowie swoje i innych.

W mandacie są zawarte wskazówki jak się zachowywać, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa:
  • zasłaniaj usta i nos,
  • zwróć uwagę czy prawidłowo nosisz maseczkę,
  • zachowaj bezpieczną odległość,
  • często myj ręce,
  • unikaj dotykania dłońmi oczu, nosa i usta,
  • podczas kichania i kaszlu zakrywaj usta i nos.


- Pamiętajmy, że nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń ma wpływ na ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się pandemii. Stosowanie się do nich chroni nasze życie i zdrowie - to jest nasza wspólna sprawa - zwracają uwagę mundurowi.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj