pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2020
  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 31753

[WIDEO, FOTO] 24-godzinny Maraton Życia pokonany! Wybiegano 5859 zł

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

Maraton ukończony! Czterech biegaczy: Zdzisław Spyra, Leszek Pławecki, Łukasz Reclik i Piotr Łapa przez 24-godziny zdołało wybiegać na 250-metrowej pętli wokół płyty pszczyńskiego Rynku łącznie 378 kilometrów! Celem było zebranie środków na leczenie 2,5-letniego Maciusia Cieślika z Jankowic, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Jednocześnie została zainaugurowana akcja #MaratonŻycia na platformie Endomondo, która potrwa przez cały wrzesień! Podczas wydarzenia, dzięki zbiórce do puszek zebrano aż 8063,20 zł!Celem #MaratonuŻycia było wybieganie jak najdłuższego dystansu. Przez cały czas co najmniej jeden zawodnik znajdował się na trasie biegu. Burmistrz Dariusz Skrobol towarzyszył uczestnikom przez godzinę w początkowej fazie maratonu, a drugiego dnia uroczyście zakończył bieg wystrzałem z pistoletu. Postanowił do każdego pokonanego kilometra dołożyć 1 zł, podobnie, jak partnerzy wspierający wydarzenie.

W nocy biegacze zmuszeni byli do przerwania maratonu na 20 minut ze względu na przechodzącą nad Pszczyną burzę. Nadrobili jednak stracony czas, wydłużając bieg do godziny 16.20.Do biegu dołączyło w ciągu dwóch dni wielu zawodników, w tym członkowie wszystkich pszczyńskich grup biegowych, m.in. Aktywnej Pszczyny. Pojawił się też policyjny Sznupek.

Gościem wydarzenia była babcia Maciusia, która podziękowała za wspaniałą inicjatywę i wyraziła nadzieję, że dzięki determinacji wszystkich ludzi o wielkich sercach, także i Maciuś będzie kiedyś biegał.

maraton życia
#MaratonŻycia ukończony! · fot. ar / pless

#MaratonŻycia zakończony!
#MaratonŻycia ukończony! · fot. ar / pless.pl


Ostatecznie za jeden przebyty kilometr sponsorzy wpłacili na konto chłopca 15,50 zł. Na koncie maratończyków zabrało się ich aż 378. Sponsorzy przekazali łącznie 5859 złotych. Wynik finansowy wzmocniła znacznie kwota zebrana do puszek - w czasie trwania biegu na płycie pszczyńskiego Rynku można było spotkać wolontariuszy ze Stowarzyszenia Omnibus i przekazać dowolne datki. W ten sposób udało się zgromadzić aż 8063,20 zł!

#MaratonŻycia
#MaratonŻycia wystartował! · fot. Andrzej Grynpeter


maraton życia
Ekipa #MaratonuŻycia · fot. ar / pless.pl


Poprzez akcję organizatorzy chcieli zachęcić firmy i lokalnych przedsiębiorców do wpłaty środków na konto zbiórki Maciusia. Darczyńcy mieli za zadanie wytypować dystans, który uda się pokonać w ciągu doby. Można było zadeklarować wpłatę, określając minimalną stawkę za przebyty kilometr.

Jednocześnie każdy mógł w czasie trwania akcji dokonać dowolnej wpłaty na konto zbiórki powiązanej z akcją: www.siepomaga.pl/maratonzycia.

#MaratonŻycia
#MaratonŻycia dla Maciusia Cieślika wystartował! · fot. ar / pless.pl

#MaratonŻycia
#MaratonŻycia dla Maciusia Cieślika wystartował! · fot. ar / pless.pl


Ponadto każdy przez cały wrzesień może przyłączyć się do biegu poprzez platformę Endomondo - została uruchomiona rywalizacja pn. #Maraton Życia.

- Każdego biegacza, który przystąpi do rywalizacji poprosimy o wpłatę 50 groszy, za każdy pokonany kilometr w okresie od 29 sierpnia do końca września - informują inicjatorzy przedsięwzięcia Maraton Życia.Informacje na temat Maciusia możecie znaleźć w naszym artykule: 2-letni Maciuś z Pszczyny walczy z SMA. Zbiórka na terapię genową.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji i fotorelacji z biegu:

Dzień drugi:Maraton Życia dla Maciusia na pszczyńskim rynku - fotorelacja z 30.08.2020 r. · fot. Andrzej Grynpeter


24-godzinny Maraton Życia pokonany! Wybiegano 5859 zł · fot. Grzegorz Załucki


Noc:Maraton Życia dla Maciusia na pszczyńskim rynku - noc - 29.08.2020 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Dzień pierwszy:

Maraton Życia dla Maciusia na pszczyńskim rynku - pierwsza godzina - 29.08.2020 r. · fot. Andrzej Grynpeter

24-godzinny Maraton Życia dla Maciusia · fot. Grzegorz Załucki

BM, ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Maciuś Cieślik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj