pless.pl

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4597

29-30 sierpnia Dni Otwarte Dębowca. Sprawdź szczegóły i atrakcje!

Artykuł sponsorowany:

Dębowiec jest górą położoną w masywie Klimczoka w Beskidzie Śląskim, w administracyjnych granicach Bielska-Białej. Prowadzą stąd łatwe i dostępne dla każdego szlaki na Szyndzielnię, Klimczok, Błatnią, czy Kozią Górę. Z polany pod szczytem Dębowca rozpościera się fantastyczny widok na Bielsko-Białą, a w jej górnej części znajduje się budynek jednego z najstarszych w polskich Beskidach schronisk górskich, w którym aktualnie działa gospoda górska.

Dębowiec


Dębowiec stanowi jedno z ulubionych miejsc niedzielnych wypadów turystów i mieszkańców Bielska-Białej, których przyciągają tutaj liczne place zabaw, ścieżki rowerowe, czy też trakty piesze. Palmę pierwszeństwa wśród atrakcji płatnych dzierżą wymiennie kolej kanapowa „Dębowiec”, rekreacyjny tor saneczkowy ‘Słoneczna polana” i park linowy „Dębowiec”.

Wymienione powyżej i wiele, wiele innych atrakcji udostępnionych zostanie zwiedzającym nieodpłatnie w ostatni weekend wakacji - 29-30 sierpnia 2020 roku w ramach wydarzenia pod nazwą Dni Otwarte Dębowca.

Zainteresowanych udziałem zachęcamy do śledzenia strony www.visitbielsko.pl i profilu stowarzyszenia na FB: www.facebook.pl/lot.beskidy, gdzie na bieżąco opisywane są poszczególne aktywności realizowane w ramach wydarzenia.

Zapisy chętnych do zabawy w parku linowym przyjmowane są telefonicznie: 33 445 43 66.

W trosce o nasze zdrowie zachowujemy bezpieczny dystans, a w razie potrzeby lub na prośbę organizatorów zasłaniamy nos i usta.

Dni Otwarte Dębowca dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach zadania publicznego dla pobudzenia ruchu turystycznego w obiektach i atrakcjach na terenie Województwa Śląskiego.