pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 października 2020
  • 25 października 2020
  • wyświetleń: 3755

"Poznaj księżną Daisy" - fabularna gra internetowa dla każdego!

W dobie pandemii koronawirusa dostęp do wielu atrakcji turystycznych i instytucji kultury jest ograniczony. Wielu z nas zostało zupełnie wyłączonych z możliwości zwiedzania, bo pozostaje w izolacji, czy to w związku z chorobą, czy też kwarantanną. Silesia Events wraz z licznymi partnerami, w tym portalem pless.pl, wyszła temu naprzeciw. Zapraszamy wszystkich do poznawania Śląskiego online.

Bezpłatnie, o dowolnej porze, z każdego miejsca na Ziemi można poznawać ciekawe historie, miejsca i postaci, a przy tym rozwiązywać zagadki kryminalne, czy rywalizować w quizach. Wszystko to w ramach projektu Śląskie Gra, który został zrealizowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci". Już teraz zapraszamy na www.silesiaevents.pl/gra.Jedną z pierwszych gier, które pojawiły się na stronie, była gra "Poznaj księżną Daisy", która powstała we wsparciu Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Gra powstała jako wirtualna kontynuacja dorocznej Nocnej Gry Książęcej, która każdego roku przyciąga do Pszczyny setki chętnych z całego regionu. Uczestnicy gry mogą słuchać ciekawostek z życia księżnej, fragmentów jej biografii, a także oglądać filmy i rozwiązywać zadania podawane przez licznych partnerów gry. Są to m.in. Zagroda Żubrów w Pszczynie, Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej, Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie, Zamek Książ w Wałbrzychu, Barbara Borkowy, Bronisława Jeske-Cybulska, czy też Joanna Lamparska.

Udział w grze jest jednocześnie wirtualną wycieczką po wszystkich ciekawych miejscach w Pszczynie związanych z księżną. Gra jest bezpłatna, nie wymaga rejestracji, ani instalowania czegokolwiek. Wystarczy wejść na www.silesiaevents.pl/gra, wybrać interesującą grę i rozpocząć zabawę. Grać można indywidualnie lub z całą rodziną lub przyjaciółmi.

poznaj księżną daisy


Jednocześnie gorąco zapraszamy do udziału w grach, których akcja toczy się w innych ciekawych miejscach Śląskiego. Na chętnych czeka m.in. zagadka kryminalna w Bielsku, przygoda szpiegowska w Katowicach, zadania szyfrowe z Cieszynem w tle, filmowy spacer po Sosnowcu, a także miłosna historia pana na Tarnowskich Górach sprzed 100 lat z zagadkami.

Na czym polegają gry z serii Śląskie Gra?Każda z gier ma inną, atrakcyjną dla odbiorców fabułę (przygodowa, kryminalna, w stylu retro, z dreszczykiem) i zróżnicowane, angażujące i korzystające z różnych form przekazu zadania - stylizowania nagrania dźwiękowe, specjalnie stworzone filmiki z udziałem aktorów, grafiki stylizowane na klimat gry, autentyczne zdjęcia, dokumenty, wycinki prasowe i archiwalne filmy.

Grać można samemu, z rodziną albo wirtualnie zbudowanym zespołem. Za jednym zamachem albo dzieląc sobie zabawę na części, w dowolnym miejscu na świecie, gdzie jest dostęp do internetu, a także bez konieczności zapisów, rejestracji ani płatności - o dowolnej porze dnia i nocy. Wystarczy smartfon i chęć przeżycia czegoś fajnego!

Zadania wymagają uważnego śledzenia opublikowanych treści, szperania w Internecie, rozwiązywania zagadek kryminalnych, wyzwań logicznych, ale i humorystycznych zadań kreatywnych. Gry to doskonała propozycja dla aktywnych, ciekawych i chętnych do angażowania się amatorów gier i ciekawego poznawania swojego otoczenia z całego kraju i zza granicy bez względu na status materialny, kondycję zdrowotną, sytuację rodzinną, czy tryb pracy i życia prywatnego.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.