pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2020
  • 30 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 8845

[WIDEO, FOTO] Wyjątkowy koncert Kulejących Aniołów na DVD

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj

Ku pamięci Powstańców walczących o przyłączenie Śląska do Polski, a zarazem jako wyraz wdzięczności dla darczyńców wspierających Dom Kulejących Aniołów w Piasku, zostanie wydana płyta DVD zawierająca zarejestrowany w formie wideo Koncert Charytatywny pt. "Pamięci Powstańców z Pomocą Aniołom" w 100. Rocznicę II Powstania Śląskiego. Nagrania realizowano w piątek, 28 sierpnia w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Zapraszamy do obejrzenia foto- i wideorelacji z tego wydarzenia.Zmianę formuły koncertu z na żywo, na rejestrację w formie płyty DVD, wymusiła na organizatorach sytuacja związana z epidemią SARS-Cov-2.

- Początkowo chcieliśmy zorganizować ten koncert w Muzeum Zamkowym w Pszczynie, byłaby to piękna forma oddania hołdu Powstańcom Śląskim, którzy przelali własną krew w walce o polskość Śląska w połączeniu z okazaniem wdzięczności wyjątkowym ludziom, którzy otwierają serca dla podopiecznych naszego Domu. Obecna sytuacja związana z epidemią SARS-Cov-2 sprawiła, że postanowiliśmy koncert zarejestrować oraz wydać w formie DVD, jako upominek w podziękowaniu dla naszych dobroczyńców - mówi Krystyna Fuławka, przewodnicząca pszczyńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

"Pamięci Powstańców z Pomocą Aniołom" - koncert w Muzeum Zamkowym - 28.08.2020 · fot. ar / pless.pl, materiały prasowe


W programie artystycznym koncertu wystąpili: wychowankowie Domu Kulejących Aniołów, Piwnica z Dobrym Klimatem, Kobiórzanie oraz Kasia Raszka z pianistą Bogusławem Bąkiem. Podczas nagrań Anioły i artystów odwiedził burmistrz Dariusz Skrobol oraz poseł Grzegorz Gaża. Obecna była także Krystyna Fuławka. Na końcu wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę wraz z Kulejącymi Aniołami. Nagraniu towarzyszyła szczególna atmosfera wyjątkowego miejsca, w którym artyści występowali.

- Bardzo się cieszymy, że Muzeum, po raz kolejny, zostało zaproszone do tak szlachetnej inicjatywy. Angażowanie się Muzeum w realizację projektów skierowanych do osób niepełnosprawnych jest ważną częścią naszej działalności. Systematycznie współpracujemy z instytucjami, organizacjami, placówkami oświatowymi, rodzicami dzieci ze szczególnymi potrzebami. W trakcie wizyty w Muzeum realizujemy różnorodne działania edukacyjno-animacyjne, zachęcamy uczestników do aktywnego udziału w kulturze i sztuce oraz do własnych działań twórczych. Efektem tej współpracy są na przykład nawiązane przyjaźnie, czy wystawa prac plastycznych w ramach konkursu "Moja przygoda w Muzeum", którą co roku prezentujemy w Stajniach Książęcych. Na bieżąco dostosowujemy też ofertę zwiedzania Muzeum do osób z dysfunkcjami. Zapraszamy do wizyty w pszczyńskim pałacu, którą ułatwią m.in. platformy, windy i przenośne szyny, aplikacja z audiodeskrypcją, a także wideoprzewodnik oferujący pełne oprowadzanie w języku migowym - mówi Małgorzata Wójcik, Kierownik Działu Edukacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

- Uczestniczymy w pięknej inicjatywie pszczyńskiego Koła PSONI, czyli naszych Kulejących Aniołów. Cieszę się, że pomimo zmiany planów przedsięwzięcie ujrzy światło dzienne. To bardzo miłe, że mogliśmy się włączyć także organizacyjnie w realizację tego pomysłu, tym bardziej, że w Pszczynie zryw powstańczy miał swój początek i każda forma upamiętnienia tamtych wydarzeń jest bardzo cenna - mówi Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

- Ogromnie się cieszę, że mogłem włączyć się w tę inicjatywę. Za jeden z głównych celów mojej pracy postawiłem sobie szerokie działania na rzecz osób wymagających szczególnej troski. W tym zakresie współpracuję z eurodeputowanym Grzegorzem Tobiszowskim oraz marszałkiem, który poprzez wojewódzką instytucję kultury, jaką jest Muzeum Zamkowe, wsparł organizację tego wydarzenia - podkreśla poseł Grzegorz Gaża.

Patronat Honorowy nad koncertem objęli Grzegorz Tobiszowski - poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża - poseł na Sejm RP, Jakub Chełstowski - marszałek województwa oraz Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny.

Organizatorami wydarzenia są: Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku, Muzeum Zamkowe w Pszczynie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

Portal pless.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

BM, ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dom Kulejących Aniołów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj