pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4068

Mieszkańcy złożyli 45 wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego

Nadszedł czas weryfikacji wniosków złożonych przez mieszkańców osiedli i sołectw w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Odpowiednie jednostki merytoryczne Urzędu Miejskiego sprawdzą poprawność 37 projektów lokalnych oraz 8 wniosków o charakterze ogólnogminnym.

Realizacja projektu w Studzienicach w ramach PBO 2
Realizacja projektu w Studzienicach w ramach PBO 2019 · fot. UM Pszczyna


W przypadku niekompletnych wniosków autorzy będą mieli czas na uzupełnienie istotnych informacji. Ostateczną decyzję podejmie do 10 września Komisja do spraw weryfikacji PBO. Wówczas opublikowana zostanie lista projektów poddanych pod głosowanie oraz tych, które zostały odrzucone, z uwzględnieniem uzasadnienia.

- Mieszkańcy kolejny już raz będą decydować o podziale 2,5 mln zł na realizację projektów obywatelskich. Należy pamiętać o tym, że lokalne propozycje będą musiały uzyskać poparcie na poziomie 3 procent. To minimalny próg gwarantujący realizację złożonych wniosków. Głosowanie będzie się odbywać w dniach 6-19 października - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.