pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 5711

Nowe przedszkole w Goczałkowicach będzie gotowe w przyszłym roku?

Jest szansa, że pod koniec przyszłego roku gotowe będzie nowe przedszkole przy ul. Wisławy Szymborskiej w Goczałkowicach, w pobliżu kompleksu sportowego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ogłoszono przetarg na realizację inwestycji.

Projekt nowego przedszkola w Goczałkowicach-Zdroju
Projekt nowego przedszkola w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- W związku z sytuacją na rynku zamówień publicznych postanowiliśmy ogłosić przetarg na budowę przedszkola już teraz. Obecnie firmy chętniej zgłaszają się do przetargów i oferują niższe ceny - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Parterowy obiekt powstanie przy ul. Wisławy Szymborskiej, w pobliżu kompleksu sportowego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej nr 1. Lokalizacja została wybrana w wyniku konsultacji, w których swoją opinię mogli wyrazić także mieszkańcy.

Powierzchnia zabudowy budynku przedszkola wynosi 806 m kw. Placówka będzie się składała z pięciu oddziałów, będzie więc miejsce dla 125 dzieci. Przeniosą się tam przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 przy ul. Bolesława Prusa 7.

Sale wyposażone będą w zaplecze sanitarne oraz magazyny na leżaki, w przedszkolu mają znaleźć się również sala do organizacji spotkań z rodzicami, kuchnia, cześć administracyjna, szatnie, zewnętrzny plac zabaw.

W ramach zamówienia zostanie też zagospodarowany teren przy przedszkolu. Powstaną plac zabaw, chodniki, dojazdy, zieleń towarzysząca, infrastruktura techniczna, całość zostanie ogrodzona. Zadaniem wykonawcy będzie także uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Oferty do przetargu można zgłaszać do 14 września. Wykonawca będzie miał rok na realizację inwestycji.

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.