pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2020
  • 25 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 55092

[WIDEO, FOTO] Pożar mieszkania w centrum Pszczyny. Jedna osoba ranna

Pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie i policja interweniowały w centrum Pszczyny. W poniedziałek w godzinach porannych w budynku przy ul. Warownej 51 wybuchł pożar. W kamienicy mieści się biuro rachunkowe i cztery mieszkania - jedno z nich uległo spaleniu.Policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Warownej o godzinie 5.30. Po kilku minutach byli już na miejscu. Funkcjonariusze zauważyli kłęby gęstego dymu wydobywające się z mieszkania na parterze. Dym wydobywał się zarówno z przodu, jak i z tyłu budynku przez okna i dach. Policjanci ustalili, że kamienicę zamieszkuje 7 osób. Wszyscy lokatorzy zostali ewakuowani. Po upewnieniu się, że nikt nie został w środku, funkcjonariusze zabezpieczyli teren wokół budynku do przyjazdu straży pożarnej.

Ze względu na to, że dym leciał w stronę pobliskiego budynku Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, konieczne było ewakuowanie pensjonariuszy. Strażacy wyprowadzili z tego budynku 24 osoby.

W wyniku pożaru jedna osoba doznała poparzeń rąk. Osobę poszkodowaną przewieziono do szpitala.

Pożar mieszkania w kamienicy w centrum Pszczyny - 24.08.2020 · fot. pless.pl


Spaleniu uległo jedno mieszkanie wraz z wyposażeniem. Ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję, że lokatorzy nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Część osób znajdzie schronienie u swoich rodzin, dla pozostałych organizowane są lokale zastępcze.

Budynek będący pod opieką konserwatora zabytków musi zostać dokładnie sprawdzony. Istnieje ryzyko, że pożar uszkodził jego konstrukcję. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn pożaru.

Pożar mieszkania w kamienicy w centrum Pszczyny - 24.08.2020 · fot. KPP Pszczyna


W internecie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na pomoc pani Bożenie, której mieszkanie uległo spaleniu. Informacje na ten temat znajdziecie tutaj.

ups, BM, sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.