pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 5104

Stare kotły w GOSiR-ze zostaną wymienione na nowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Do końca sierpnia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji zamontowane zostaną trzy nowe kotły gazowe. W czwartek rozpoczęły się prace w kotłowni.

Stare kotły w GOSiR-ze zostaną wymienione na nowe
Stare kotły w GOSiR-ze zostaną wymienione na nowe · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Roboty obejmują demontaż starych kotłów i montaż trzech nowych kotłów gazowych o mocy 280 kW każdy. Wszystko powinno być gotowe do końca sierpnia. - Staramy się tak realizować inwestycję, żeby nie było konieczności wyłączenia basenu z użytkowania - tłumaczy Radosław Jeleń, kierownik GOSiR-u.

Prace są częścią dużej inwestycji pn. "Modernizacja gospodarki energią w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Wisławy Szymborskiej 1". W lipcu wymienione zostało oświetlenie głównej areny hali sportowej "Goczuś". W miejsce starego oświetlenia żarowego, świetlówkowego oraz halogenowego pojawiło się nowoczesne, energooszczędne (28 opraw ledowych oraz 5 naświetlaczy ledowych). Także do końca sierpnia wykonane zostaną prace polegające na zabudowie przetwornic częstotliwości na zasilaniu silników napędowych pomp obiegowych na basenie.

Stare kotły zostały już zdemontowane
Stare kotły zostały już zdemontowane · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Całkowita wartość inwestycji, którą realizujemy w kompleksie sportowym GOSiR-u to prawie 400 tys. zł. Pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - przyznaje Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOSIR Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj