pless.pl

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2695

Wiza do Rosji. Co trzeba o niej wiedzieć?

Materiał partnera:

Choć Rosja nie należy do krajów najczęściej odwiedzanych przez Polaków, każdego roku tysiące naszych rodaków decydują się na podróż do tego kraju. Wśród powodów, które skłaniają nas do podjęcia tego kroku, wymienić można między innymi wyjazd turystyczny, odwiedziny u znajomych lub rodziny, a także cele biznesowe. Nie brakuje również studentów, którzy wyjeżdżają studiować na którejś z rosyjskich uczelni - zwłaszcza te zlokalizowane w Moskwie oraz Petersburgu słyną z wysokiego poziomu nauczania i prestiżu. Jak jednak załatwić formalności związane z wyjazdem do kraju naszych sąsiadów. Na to pytanie odpowiadamy w nowym artykule.

1. Wiza do Rosji. Czy jest potrzebna? Jak ją wyrobić?
2. Pośrednictwo wizowe. Czemu warto się na nie zdecydować?
3. Legalizacja dokumentów. Kiedy okaże się niezbędna?

Wiza do Rosji. Czy jest potrzebna? Jak ją wyrobić?Zgodnie z obowiązującym na terenie Federacji Rosyjskiej prawem, wszyscy obywatele Stefy Schengen do przekroczenia granic tego kraju potrzebują ważnej wizy o przeznaczeniu zgodnym z celem ich przyjazdu. Co ważne, wbrew obiegowym, często powtarzającym się opiniom, Obwód Kaliningradzki podlega tym samym przepisom co pozostałe części składowe Federacji i nie możemy udać się do niego bez wizy. Tę należy wyrobić w jednym z czterech urzędów konsularnych - w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. Jej wyrobienie jest uzależnione od wielu czynników - między innymi posiadania ubezpieczenia ważnego na terenie Rosji na kwotę co najmniej 30 tysięcy euro. Więcej informacji na temat wymagań znajdziemy na stronie www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-rosji/.

Pośrednictwo wizowe. Czemu warto się na nie zdecydować?Uzyskanie wizy do Rosji nie jest łatwe - należy wybrać jej odpowiedni typ, złożyć wniosek we właściwym urzędzie konsularnym (petentów ubiegających się o wjazd do tego kraju obowiązuje bowiem rejonizacja) oraz skompletować niezbędne dokumenty i załączniki. Samodzielne poradzenie sobie z tym zadaniem jest wprawdzie możliwe, jednak może przysporzyć nam wielu problemów, przedłużających nieraz całą procedurę. By ich uniknąć, warto skorzystać z usług takich jak pośrednictwo wizowe. Taką pomoc uzyskamy między innymi na www.serwiskonsularny.pl.

Legalizacja dokumentów. Kiedy okaże się niezbędna?Jeśli do Rosji wyjeżdżamy w celach zawodowych, edukacyjnych lub urzędowych, musimy zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty. By były one uznane przez stronę rosyjską, muszą zostać zalegalizowane. O tym, na polega legalizacja dokumentów i jak sobie z nią poradzić, przeczytamy na stronie www.serwiskonsularny.pl/faq/legalizacja-dokumentow/.