pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2020
  • 22 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 7297

Wystawa na 100-lecie Powstań Śląskich stanęła na rynku

Za nami:

Na Rynku w Pszczynie pojawiła się mobilna wystawa "Ex Silesia Lux". Pomysł na jej powstanie zrodził się z potrzeby powrotu do przeszłości i stworzenia pewnej relacji z naszymi przodkami, mieszkańcami Górnego Śląska, którym sto lat temu przyszło podjąć ryzyko i walczyć o własną tożsamość podczas Powstań Śląskich.

Mobilna wystawa na 100-lecie Powstań Śląskich stanęła na pszczyńskim Rynku - 18.08.2020 · fot. UM Pszczyna


W dniach 18-23 sierpnia w godz. 13.00 do 20.00 wystawę można zwiedzać w dwóch kontenerach: kinowym i multimedialnym.

- Od wtorku na rynku w Pszczynie można zwiedzać mobilną wystawę dotyczącą Powstań Śląskich. Serdecznie Państwa zapraszam. Ekspozycja jest bardzo ciekawa i przypomina o bardzo ważnych wydarzeniach w historii naszego regionu - zachęca do zobaczenia wystawy burmistrz Dariusz Skrobol.

Projekt powstał dzięki: Urządowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego, Instytucji Kultury Ars Cameralis, wg. projektu OVO Grąbczewscy Architekci, tajny_projekt i Marty Gawin.

Przypominamy o reżimie sanitarnym: zwiedzamy w maseczkach, z zachowaniem bezpiecznej odległości, a przed wejściem należy zdezynfekować ręce.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.