pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 7171

[ZDJĘCIA] Postęp prac na Stadionie Miejskim w Pszczynie

Przebudowa Stadionu Miejskiego im. Jana Larysza w Pszczynie idzie do przodu. Z każdym kolejnym dniem obiekt wygląda coraz bardziej imponująco. Na jakim etapie są prace? Zobaczcie fotorelację z placu budowy.

Postęp prac na stadionie miejskim w Pszczynie - 08.2020 · fot. UM Pszczyna


Przebudowa stadionu miejskiego rozpoczęła się w ubiegłym roku. Na efekty prac najbardziej czekają lekkoatleci i piłkarze, którzy niebawem będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury. Mimo że, zawodnicy pszczyńskich klubów mogą pochwalić się ogromnymi sukcesami, brakowało odpowiedniego miejsca do treningów. Sytuacja zmieni się więc diametralnie.

Na nowym przebudowanym obiekcie powstanie sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Całkowita wartość zadania wyniesie 6 987 567 zł. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach "Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018" pozyskano dotację w wysokości 2 mln zł.

- Na przebudowanym stadionie będzie możliwość przeprowadzania zawodów lekkoatletycznych. Najważniejsze jednak, że nasi sportowcy będą mogli tutaj rozwijać swoje talenty. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze, nie będą musieli już korzystać z obiektów w innych miejscowościach - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.