pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2020
  • 23 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 12110

14-letnia Emilka Hachuła wraca do zdrowia - operacja powiodła się

Dobre informacje dotarły od rodziców 14-letniej Emilki Hachuły. 24 czerwca dziewczynka miała operację usunięcia guza mózgu w Niemczech. Operacja trwała 7 godzin i przebiegła bez komplikacji. Guz został usunięty w całości.

Emilka Hachuła
14-letnia Emilka Hachuła wraca do zdrowia - operacja powiodła się · fot. https://www.kawalek-nieba.pl/emilka-hachula/


15 stycznia w internecie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na 14-letnią Emilkę Hachułę. W jej głowie znaleziono guza. W połowie lutego udało się zebrać środki potrzebne na leczenie absolwentki Szkoły Podstawowej w Brzeźcach. W czerwcu guz został usunięty w całości.

Przypomnijmy, Emilka przez ostatnie 4 lata żyła z wyrokiem - we wrześniu 2015 roku pojawiły się silne bóle głowy. Gdy ból nie mijał, trafiła do szpitala. Zdiagnozowano u niej guza mózgu, który musiał być od razu operowany. Pierwsza operacja miała być ostatnią. Przeprowadzono jednak trzy. Guz cały czas odrastał. Tym razem, po czerwcowej operacji jest inaczej.

- Profesor, który operował Emilię, żegnając się z nami powiedział, że wracamy do Polski ze zdrowym dzieckiem i to była najwspanialsza wiadomość. Emilia wraca do pełni sił i wszystko wskazuje na to, że we wrześniu razem z rówieśnikami będzie mogła rozpocząć nowy rok szkolny - piszą rodzice Emilki.

Powrót do zdrowia Emilia zawdzięcza również Wam, czytelnikom, którzy wspomogli zbiórkę. Rodzice dziewczynki dziękują za każdą okazaną pomoc.

BM, ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.