pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2839

35 mln zł na kontach przedsiębiorców z powiatu

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie przelał już ponad 35 milionów złotych firmom w powiecie pszczyńskim, które w związku z COVID-19 znalazły się w trudnej sytuacji. W samym tylko sierpniu pszczyńska placówka wystąpiła do ministerstwa o dodatkowy milion złotych. Warto wspomnieć, że w powiecie szacunkowa stopa bezrobocia za lipiec była niższa niż w regionie i kraju.

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie
Pszczyński PUP przelał już ponad 35 milionów złotych firmom w powiecie pszczyńskim, które w związku z COVID-19 znalazły się w trudnej sytuacji · fot. Powiat


Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie od początku kwietnia realizuje zadania związane z pomocą dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej.

- W sierpniu wystąpiliśmy do ministerstwa o dodatkowy milion zł na wsparcie naszych przedsiębiorców i otrzymaliśmy te środki. Łącznie dla firm w powiecie pszczyńskim w związku z COVID-19 pozyskaliśmy 42,5 mln zł - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.

Przedsiębiorcy z powiatu pszczyńskiego złożyli w pszczyńskim PUP ponad 6,5 tys. wniosków o różne formy wsparcia w ramach tarczy, w tym 5192 o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców, 706 o dofinansowanie do części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz 666 o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Wpłynęło także dziewięć wniosków o wsparcie dla organizacji pozarządowych. Do tej pory Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie przelał na konta przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego 35 073 079 zł mln zł. To środki z Funduszu Pracy, ale także unijne - z Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Wsparcie płynie z Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie do wielu przedsiębiorców w powiecie pszczyńskim, ponieważ skierowane jest do miko, małych i średnich przedsiębiorstw, a tych jest na naszym terenie aż 12 tysięcy - mówi Barbara Bandoła. Nabory wniosków o wsparcie przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej, którzy ze względu na pandemię utracili część dochodów, prowadzone są do odwołania.

Szacunkowa stopa bezrobocia w powiecie pszczyńskim za lipiec wynosi 3,6% (w województwie 4,6%, w kraju - 6,1%). W czerwcu w PUP zarejestrowały się 183 osoby bezrobotne, w lipcu - 134 osoby, do połowy sierpnia - 76 osób.

Równolegle PUP realizuje aktywne formy wsparcia osób bezrobotnych i pracodawców, m.in. prace interwencyjne, dotacje i doposaża stanowisk pracy. W ostatnim czasie pszczyński PUP pozyskał dodatkowo ok. 500 tys. zł z rezerwy ministerstwa na realizację programów, których diagnoza wynika z bieżących potrzeb lokalnego rynku pracy. Pieniądze zostaną przeznaczone na dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz prace interwencyjne.

ar
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.