pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4971

51 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w piątek

Pszczyńscy policjanci podsumowali działania "Prędkość", które były prowadzone w piątek, 14 sierpnia na trenie powiatu pszczyńskiego. Podczas akcji, która trwała od godziny 6.00 do 22.00 mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości.

policja, prędkość
Policyjne działania " Prędkość" były prowadzone w piątek, 14 sierpnia na trenie powiatu pszczyńskiego · fot. KPP Pszczyna


Mundurowi prowadzili kontrole w miejscach, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Skontrolowali 60 pojazdów i ujawnili przy tym 51 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Jednej osobie zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym.

W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Gdy dojdzie do zdarzenia drogowego przy dużych prędkościach to nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom.

Policja przypomina, że im większa prędkość pojazdu, tym:
  • gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji,
  • mniejsza przyczepności opon do nawierzchni,
  • dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy, pasażerów oraz osób postronnych.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.