pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2248

Kierowcy noga z gazu! Policjanci prowadzą działania "Prędkość"

Za nami:

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie naszego powiatu prowadzone są działania "Prędkość". Działania realizowane są w ramach ogólnokrajowej akcji. Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców do przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Jak wskazują policyjne analizy, to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Policjanci prowadzą działania "Prędkość"
Policjanci prowadzą działania "Prędkość" · fot. KPP Pszczyna


Policyjne działania rozpoczęły się o 6.00 i potrwają do późnych godzin nocnych. Mundurowi z pszczyńskiej drogówki podkreślają, że głównym celem ich działań jest ograniczenie liczby wypadków oraz zminimalizowanie ich skutków. Choć dzisiejsze działania odbywają się pod hasłem "Prędkość" to policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Policjanci prowadzą działania "Prędkość"
Policjanci prowadzą działania "Prędkość" · fot. KPP Pszczyna


Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Pszczyńscy policjanci patrolujący nasz powiat zauważają, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest najczęstszym popełnianym wykroczeniem w ruchu drogowym. Mundurowi wykorzystują radiowozy oznakowane oraz nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie, możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci prowadzą działania "Prędkość"
Policjanci prowadzą działania "Prędkość" · fot. KPP Pszczyna


- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze oraz swoich umiejętności. Przestrzegamy, aby zmniejszali szybkość w miejscach szczególnie niebezpiecznych, tj. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - zwracają uwagę mundurowi.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.