pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2020
  • 5 września 2020
  • wyświetleń: 6204

Odwiedź Skansen, zrób zdjęcie i wyślij na konkurs. Do wygrania 500zł

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Za nami:

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił Konkurs "Łowcy skarbów kultury", którego celem jest zachęcenie do poznawania historii i tradycji polskiej wsi oraz miejsc, które się tym zajmują. Odwiedźcie dowolny skansen znajdujący się na terenie naszego kraju - może być także ten znajdujący się w Pszczynie, zróbcie zdjęcie czegoś, co Was w nim szczególnie urzekło i przyślijcie je do organizatorów.

pszczyna,skansen,zagrodawsipszczyńskiej,spacer,lato,lipiec2020,lovepless,silesia,lovesilesia,fotod
Pszczyński Skansen znalazł się na liście obiektów zaproszonych do udziału w konkursie · fot. pless.pl


- Strach przed pandemią spowodował, że nawet po otwarciu muzea świecą pustkami. Tymczasem skanseny, czyli muzea na wolnym powietrzu, są jednymi z najbezpieczniejszych miejsc, jakie możemy odwiedzić, właśnie ze względu na swój charakter - czytamy na stronie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Zasady konkursu są proste: odwiedź dowolny skansen (muzeum regionalne, muzeum poświęcone wsi) na terenie Polski - może być to także Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej, zrób w nim zdjęcie czegoś co Cię zaciekawi (może to być jeden przedmiot, część wystawy, budynek albo pojazd). Wyślij do organizatora wraz z informacją, w jakim muzeum zostało zrobione. Zgłoszenia na zasadach opisanych w Regulaminie należy przesłać do 30 września na adres: skanseny@nikidw.edu.pl.

- Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że nasz Skansen znalazł się na liście obiektów zaproszonych do udziału w konkursie. Zapraszamy więc turystów do zwiedzania, poszukiwania inspiracji, pstrykania fotek i wysyłania ich pod wskazany adres - zachęca Anna Dajka, dyrektor pszczyńskiego Skansenu.

Regulamin i szczegóły konkursu znajdują się na stronie www.nikidw.edu.pl/skanseny.

„Łowcy skarbów kultury”

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj