pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

 • 18 sierpnia 2020
 • 24 sierpnia 2020
 • wyświetleń: 11342

[FOTO] Koncert w parku dla Maciusia Cieślika. Zebrano ponad 3 tys. zł!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Tradycyjnie w okresie wakacji w parku zamkowym odbywają się różne koncerty. Nie inaczej było w tym roku, chociaż organizacja tych wydarzeń z uwagi na sytuację epidemiologiczną była nieco utrudniona. Ostatni w okresie wakacji koncert dedykowany był Maciusiowi Cieślikowi, który zbiera fundusze na "najdroższy lek świata". Na szczęście pogoda dopisała, goście również, więc koncert mógł się odbyć zgodnie z planem.

Koncert charytatywny dla Maciusia Cieślika - 23.08.2020 · fot. Grzegorz Englart


Niedziela, 23 sierpnia godzina 16.00. Niebo nieco zachmurzone, ale na widowni i na scenie "gorąco". Występy recytatorów i wokalistów w ramach połączonych koncertów z cyklu "Popołudnie dla najmłodszych" i "Poezja i muzyka pod 13" rozpoczęły się punktualnie. Prowadzący wszystkie imprezy w parku Jacek Kobyliński zaprosił spacerowiczów do zajmowania miejsc na widowni i zachęcił do wsparcia akcji pomagania Maciusiowi. Tuż obok stanęły ze swoim kiermaszem wolontariuszki, które oferowały piękne kolorowe koszulki oraz baloniki. Spacerowały też ze skarbonkami, użyczonymi na ten cel przez Fundację "Omnibus", po alejkach parkowych.

Na scenie wystąpili:
recytatorzy - Karina Bieszczad, Marcin Piech i Michał Pudełko oraz Renata Zborowska (zaprezentowali w tej części wiersze dla dzieci autorstwa Aleksandra Fredry, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima)
wokaliści (według kolejności pojawienia się na scenie):
 • Dawid Wilczek, Maciej Wilczek ( piosenka "Bohater")
 • Szymon Kaul ("Śpij, bajki śnij", "Żuraw i czapla")
 • Ala Gazda ("Kotek Kłopotek")
 • Zosia Sputek ("Zuzia lalka nieduża")
 • Oliwka Pojda ("Biedroneczki są w kropeczki")
 • Ola i Zuzia Zborowskie ("Kocham cię, ti amo")


W przerwie wystąpiła pani Jadwiga Szymik, która piękną gwarą śląską zaprezentowała monolog o księciu pszczyńskim i rozbójniku.

Koncert plenerowy w parku zamkowym dla Maciusia - 23.08.2020 · fot. Teresa Wilczek


W części drugiej wystąpili:
 • zespół wokalny "Trzynastka" z pszczyńskiego UTW ("Piękne jest królestwo nasze")
 • Paulina Kolarz ("Co mi Panie dasz" i "Niebo" w duecie z Dorotą Bieniek)
 • Dorota Bieniek ("Nieznajomy")
 • Grzegorz Wuwer ("Do kołyski")
 • Maciej Wilczek i Dawid Wilczek ("Lato 2000)
 • Szymon Kaul ("Na moście w Awinion" - z Renatą Zborowską - oraz na zakończenie "Człowieczy los")


Wokalistom towarzyszyli wymienieni już recytatorzy, którzy prezentowali tym razem wybrane piękne i mądre, adekwatne do sytuacji "złote myśli" wybitnych poetów, pisarzy i filozofów, między innymi Marka Twaina, Henryka Sienkiewicza, Wojciecha Młynarskiego, Phila Bosmansa.

I na pożegnanie kwintesencja całego koncertu i dedykacja dla Maciusia: "Jesteś urodzony, by zwyciężać, jednakże, aby być zwycięzcą, musisz zaplanować zwycięstwo, przygotować się do zwycięstwa i oczekiwać zwycięstwa" (Mark Twain)

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego koncertu: Pszczyńskiemu Centrum Kultury (Staszek Anannicz i Wojtek Szczypior - akustycy), Fundacji "Omnibus" (skarbonki) i wolontariuszom z Jankowic (Dorota Kościelny, Monika Kozik, rodzina i sąsiedzi Maciusia Cieślika) oraz Miejsko - Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie, która patronuje naszym koncertom - mówi Renata Zborowska. - Udało się zebrać 3 306,74 złotych, za co jesteśmy w imieniu naszego małego bohatera wdzięczni wszystkim darczyńcom - podsumowuje.

Scenariusz, reżyseria i dbanie o całość - Renata Zborowska.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj