pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 10849

[FOTO] Pożar w Kobielicach - spaliły się ok. 3 hektary słomy

W środę, 12 sierpnia około godziny 13.40 w Kobielicach doszło do pożaru słomy. Na miejscu interweniowała straż pożarna. W celu ugaszenia ognia wezwano także samolot gaśniczy Dromader.

Pozar w kobielicach
Pożar w Kobielicach - spaliły się ok. 3 hektary słomy - 12.08.2020


Jak poinformował dyżurny ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie, spaliło się ok. 3 hektarów słomy. W akcji gaśniczej udział brały udział cztery zastępy straży pożarnej: 2 z KP PSP Pszczyna oraz OSP Studzionka i OSP Mizerów, a także samolot gaśniczy Dromader.

Pozar w kobielicach
Pożar w Kobielicach - spaliły się ok. 3 hektary słomy - 12.08.2020


Sytuacja szybko została opanowana, pożar został ugaszony.

Pożar w Kobielicach - spaliły się ok. 3 hektary słomy
Pożar w Kobielicach - spaliły się ok. 3 hektary słomy - 12.08.2020 · fot. pless.pl


W ubiegłym tygodniu Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie zwróciła się z apelem do wszystkich osób pracujących podczas żniw o zachowanie szczególnej ostrożności.

- Wystarczy chwila nieuwagi, aby dorobek całego roku uległ spaleniu w wyniku zaprószenia ognia lub nieszczęśliwego wypadku. Znikoma wilgotność m.in. zboża na pniu czy słomy na ściernisku sprawia, że pożar spowodować może nawet iskra lub silnie nagrzane elementy maszyn rolniczych. To nie kto inny jak tylko ludzie, w ponad 90% powodują pożary - w wyniku nieostrożności lub celowo - informowali wówczas strażacy.

Loading...


Loading...

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.