Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3317

Kierowcy przekraczają prędkość. Radny prosi o próg zwalniający

Z powodu przebudowy drogi wojewódzkiej 933 w znacznym stopniu zwiększył się ruch samochodów osobowych na ulicy Wodnej w Porębie. W związku z tym radny Łukasz Tetla wystosował interpelację do burmistrza z prośbą o montaż progów zwalniających.

próg zwalniający
Radny Łukasz Tetla zwrócił się z prośbą o montaż progu zwalniającego · fot. BM / pless.pl


Jesienią ubiegłego roku rozpoczęła się przebudowa DW 933 na odcinku Pszczyna - Pawłowice. Z tego powodu mieszkańcy Poręby odnotowali wzmożony ruch na ulicy Wodnej. Jak zauważa radny Łukasz Tetla, w niedługim czasie rozpocząć ma się również remont ulicy Szkolnej, co przyczyni się do jeszcze większego ruchu samochodów.

- Mimo iż jest to teren zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, ograniczenie nie jest przestrzegane. Przy tej ulicy mieszkają liczne rodziny z małymi dziećmi oraz starsi mieszkańcy. Pędzące samochody bezpośrednio im zagrażają stwarzając zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia. Proszę również o przekazanie informacji o nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości na tej ulicy policji. Zwiększenie ilości patroli policji oraz montaż progów zwalniających bezpośrednio przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa - uważa Łukasz Tetla.

Burmistrz, po uzgodnieniu z Gabriela Januszewską, sołtysem Poręby, zaproponował lokalizację progu - widoczną na zamieszczonej poniżej mapie. - Po uzgodnieniu lokalizacji zostanie przygotowany projekt zmiany organizacji ruchu, a po jego zatwierdzeniu przez Starostę Pszczyńskiego próg zostanie zamontowany - poinformował Dariusz Skrobol.

proponowana lokalizacja progu zwalniającego
Proponowana lokalizacja progu zwalniającego

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.