pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1550

Limity pasażerów w transporcie publicznym

W związku z podziałem regionu na strefy w zależności od tempa rozprzestrzeniania się wirusa, zmieniły się limity pasażerów w transporcie publicznym.

Autobusy kursujące w strefie czerwonej mogą przewozić nie więcej osób niż 50% liczby miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc (siedzące + stojące). W gminie Pawłowice w ramach strefy czerwonej kursują tylko busy Komunikacji Lokalnej Gminy Pawłowice i właśnie w tych środkach transportu obowiązuje powyższa zasada.

W autobusach przemieszczających się pomiędzy strefą żółtą i czerwoną obowiązuje taki sam limit pasażerów jak w strefie żółtej, tzn. 100 % liczby miejsc siedzących lub 50% wszystkich miejsc. W przypadku gminy Pawłowice zasada ta dotyczy autobusów Międzygminnego Związku Komunikacyjnego kursujących pomiędzy Jastrzębiem, Żorami i gminą Pawłowice.

Przypominamy również, że w środkach transportu publicznego konieczne jest zakrywanie nosa i ust maseczką, bez względu na to, w jakiej strefie odbywa się transport.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.