pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2020
  • 11 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 20188

Proboszcz z parafii w Radostowicach z koronawirusem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Proboszcz z parafii pw. Imienia Maryi w Radostowicach otrzymał informację o dodatnim wyniku badania na obecność koronawirusa.

Kościół pw. Imienia Maryi w Radostowicach
Kościół pw. Imienia Maryi w Radostowicach · fot. Fotopolska.eu / andrzej.grynpeter


- Ks. proboszcz po dodatnim wyniku teście z badania na SARS - CoV- 2 jest objęty kwarantanną. Kościół, zakrystia i salki został zdezynfekowany przez firmę specjalistyczną. Pomieszczenie był ozonowane. Od środy Msze św. będą sprawowane przez księży z dekanatu. Przypominamy, że jesteśmy w czerwonej strefie - zachowujemy wszystkie przepisy sanitarne. Kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach kancelaryjnych prosimy zwracać się drogą telefoniczną. Kontakt z proboszczem - 607 060 139. Proboszcz prosi o modlitwę - czytamy na stronie parafii.

Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o objęciu kwarantanną księży z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku (pisaliśmy o tym tutaj). Wynik badania okazał się negatywny, dlatego 8 sierpnia kwarantanna została zakończona.

Z kolei 31 lipca proboszcz parafii św. Marcina w Ćwiklicach potwierdził w rozmowie z naszą redakcją, że jest zakażony koronawirusem (informację na ten temat znajdziecie tutaj). W aktualnych ogłoszeniach duszpasterskich czytamy: - kościół został zdezynfekowany przez firmę specjalistyczną "Insekt" oraz na bieżąco są odkażane ławki. Zachęcamy do przestrzegania obowiązujących przepisów sanepidu (maseczki, odległość społeczna a komunię przyjmujemy na rękę).

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj