pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 9104

Gmina Pszczyna przekazała kolejne 15 tys. zł na wykonywanie wymazów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W poniedziałek gmina Pszczyna zwiększyła o kolejne 15 tysięcy złotych dofinansowanie do działania wymazobusa w naszej gminie. Kolejna umowa zapewni mieszkańcom przeprowadzanie odpowiednich badań.

Wymazobus pobiera próbki od mieszkańców powiatu - 23.04.2020
Wymazobus pobiera próbki od mieszkańców · fot. Powiat


Wykonywanie wymazów i badań w kierunku koronawirusa to zadanie administracji rządowej, jednak już od kilku miesięcy te działania wspierane są w dużej części przez lokalne samorządy.

- Aby zapewnić ciągłość wykonywania badań na obecność wirusa SARS-CoV-2, w poniedziałek, 10 sierpnia podpisałem kolejną umowę pobieranie wymazów. Tym samym kwota przekazanych środków zwiększyła się już do około 45 tysięcy złotych - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Poprzednie umowa podpisana została 1 czerwca. Aneksy do tej umowy sporządzone zostały 19 czerwca oraz 20 lipca.- Zdrowie oraz bezpieczeństwo naszych mieszkańców są dla mnie priorytetem. Prowadzenie bieżących badań pozwala określić na jakim poziomie jest obecnie liczba zakażeń koronawirusem - dodaje burmistrz i zaznacza, że bardzo ważne jest też opuszczenie tzw. czerwonej listy, na której obecność naszego powiatu mocno uderza w lokalnych przedsiębiorców.

Na podstawie umowy do pobierania wymazów wykorzystywany jest specjalistyczny ambulans spełniający wymogi ze szczególnym uwzględnieniem zagrożenia epidemicznego. Próbki są pobierane od mieszkańców, których listę tworzy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj