pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2020
  • 31 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 11540

[FOTO] Rolnicy z Goczałkowic podziękowali za tegoroczne plony

Tegoroczne dożynki, ze względu na pandemię koronawirusa, miały inny charakter niż zwykle.

Dożynki w Goczałkowicach - 29.08.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Uroczysta msza św. w intencji rolników została odprawiona 29 sierpnia w kościele pw. św. Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju. Udział w niej wzięli goczałkowiccy rolnicy, ogrodnicy, szkółkarze, a także Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, Tadeusz Lazarek, przewodniczący Rady Gminy, radni, przedstawiciele lokalnych organizacji, instytucji, stowarzyszeń, poczty sztandarowe, mieszkańcy gminy Goczałkowice-Zdrój.

Wszystko po to, żeby podziękować za zebrane plony i wyrazić uznanie oraz szacunek dla goczałkowickich rolników, ogrodników i szkółkarzy. Mimo kaprysów pogody, a także pandemii każdego dnia ciężko pracują, żebyśmy mogli cieszyć się chlebem i innymi darami natury.

Kościół parafialny został piękne ozdobiony płodami rolnymi, przekazanymi przez goczałkowickich rolników. Uroczystość uświetniły Chór Semper Communio i Goczałkowicka Orkiestra Dęta.

List Gabrieli Plachy, wójta gminy Goczałkowice-Zdrój do Rolników, Ogrodników i Szkółkarzy z okazji Dożynek
List Gabrieli Plachy, wójta gminy Goczałkowice-Zdrój do Rolników, Ogrodników i Szkółkarzy z okazji Dożynek

BM, ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.