pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1816

Darmowe poradniki prawne w wersji elektronicznej

Stowarzyszenie Dogma współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie w ramach prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. W związku z aktualną sytuacją przygotowano poradniki prawne w wersji elektronicznej, opracowane dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

- W czasie kryzysu związanego z panującą epidemią COVID-19 szczególna rola przypada organizacjom pozarządowym. Niezmiernie ważne jest nasze zaangażowanie i empatia wobec osób, które nie potrafią same poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. W tym szczególnym czasie chcemy ułatwić dostęp do pomocy prawnej i obywatelskiej, albowiem zmian jest dużo i dotyczą wielu sfer życia, m.in. zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, podatków, pracy, szkół i urzędów - informuje Stowarzyszenie Dogma.

Wiele osób poszukuje informacji dotyczących funkcjonowania m.in. restauracji i barów, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, siłowni i klubów fitness, hoteli oraz innych miejsc i instytucji, a także załatwiania różnych spraw urzędowych i sądowych, uzyskiwania świadczeń i zasiłków opiekuńczych oraz składania wniosków do ZUS, umawiania e-wizyt lekarskich i uzyskiwania e-recept, możliwości zawieszania spłaty kredytu, zagrożeń związanych z wyłudzaniem pieniędzy i danych "na koronawirusa", przestojów w pracy oraz sytuacji związanych ze zmniejszeniem, a nawet utratą dochodów.

Aby sprostać tym oczekiwaniom Stowarzyszenie uruchomiło w ramach nieodpłatnej pomocy i edukacji prawnej internetową kampanię informacyjną #dogmapomoc. - Codziennie na naszym profilu na Facebooku mogą Państwo uzyskać wiele istotnych informacji pomocnych w odnalezieniu się w tej trudnej sytuacji. W przypadku pytań oraz potrzeby uzyskania porady prawnej zachęcamy do korzystania z usług Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie, których wykaz znajduje się na stronie internetowej: www.dogma.org.pl - zachęcają pracownicy Stowarzyszenia.

Polecamy również kanał Stowarzyszenia Dogma na YouTube: www.youtube.com/channel/UCy1NXbUMr9APTPWYEnn_yiA/videos?view_as=subscriber

Poradnik prawny - Tarcza Antykryzysowa cz. 1
Poradnik prawny - Tarcza Antykryzysowa cz. 2
Poradnik prawny - Tarcza Antykryzysowa cz. 3
Poradnik prawny - Świadczenia związane z rodzicielstwem
Poradnik prawny - Wesela i przyjęcia ślubne

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.