pless.pl

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1646

Rekrutacja IT: przejdź na wyższy poziom

Materiał partnera:

Rekrutacja IT: przejdź na wyższy poziom

Weźmy jakąkolwiek firmę, która będzie potrzebować programistów, deweloperów albo innych pracowników branży IT. A może również specjalistów ds. finansów i bankowości, dostawców Usług Profesjonalnych albo pozostałych ważnych liderów rynku. Począwszy od prężnych start-upów i innych początkujących firm, poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa, a skończywszy na doświadczonych, ugruntowanych graczach. A teraz wyobraźmy sobie wszechstronną firmę HR o specjalizacji rekrutacja IT, która idealnie do wykonywania tego rodzaju zadań pasuje. Bez względu na lokalizację, liczbę pracowników czy też zakres działalności klienta. Okres przejściowy? Dynamiczna ekspansja? Otwarcie nowego oddziału za granicą? We wszystkich tych sytuacjach doradcy Sowelo Consulting pomagają z przyjemnością i zaangażowaniem. Firma ma doświadczenie w pracy z wieloma rodzajami podmiotów i każdy może przyłączyć się do tej grupy. Ofertę Sowelo łatwo dostosować do potrzeb właściwie każdej firmy.

Profesjonalna rekrutacja IT - dobre przykładyNiewielki start-up z Finlandii, koncentrujący się na zrobotyzowanej automatyzacji procesów (RPA)... Innowacyjna amerykańska firma, dostarczająca rozwiązania z zakresu technologii napędowych... Organizacja z USA, zatrudniająca ponad 20 000 osób na całym świecie... Jedna z najszybciej rozwijających się firm informatycznych według magazynu Fortune... Podmioty działające nie tylko w branży IT, ale również te z sektorów finansowego i bankowego, oferujące tzw. Usługi Profesjonalne. Przedsiębiorstwa z obszaru szeroko pojętego marketingu, międzynarodowi potentaci z wieloma oddziałami na różnych kontynentach.

Co łączy te firmy? Wszystkie one mogły liczyć na profesjonalne doradztwo ze strony konsultantów agencji rekrutacyjnej Sowelo Consulting. W każdym z przypadków dobrali oni i wcielili w życie rozmaite pozycje z długiej listy dostępnych usług. Niektóre z nich to Outsourcing Procesu Rekrutacji IT, Interim Recruitment, a także Employer Branding. Dostępne są też różne warianty Executive Search i Direct Search, umożliwiające precyzyjne dotarcie do kandydatów o określonych umiejętnościach.
Oczywiście zestawy usług i rozwiązań stosowanych w poszczególnych przypadkach różnią się od siebie. Ostateczny wybór zależy między innymi od specyfiki danej branży oraz wymagań klienta. Jednak najlepsi doradcy na rynku są zawsze gotowi służyć pomocą w zakresie wyboru optymalnych opcji, dostępnych w danym przypadku. Czerpią z ogromnego doświadczenia zebranego w ciągu kilkunastu lat obecności firmy na rynku.

Kraków, Katowice, Łódź, Gdańsk - to tylko wybrane polskie miasta, do pracy w których firma Sowelo pomogła skompletować załogę. W niektórych przypadkach potrzebnych i rekrutowanych było nawet kilkaset osób do jednej lokalizacji. Ale firma skutecznie pozyskuje ludzi nie tylko w ramach największych miast znajdujących się w Polsce. Na liście znajdują się również inne kraje europejskie, a także dalsze kierunki, jak Meksyk czy Brazylia. Istnieje zresztą wiele innych przykładów udanych procesów rekrutacyjnych - projektów, w przypadku których cel został osiągnięty, a nawet przekroczony.

Rekrutacja IT - dostępne rodzaje usług rekrutacyjnychDecydując się na współpracę z firmą Sowelo, mamy do dyspozycji wiele opcji, jeśli chodzi o zakres świadczonych usług. Jedną z nich jest przygotowanie i opracowanie całego procesu rekrutacji od A do Z, w każdym najdrobniejszym szczególe. Obejmuje między innymi zapewnienie obowiązkowych dokumentów, niezbędnych do spełnienia wymogów formalnych dotyczących zarówno Polski, jak i Unii Europejskiej.

Możliwe jest także działanie pod nazwą i marką klienta od samego początku fazy rekrutacji. Wiele przedsiębiorstw decyduje się również na skorzystanie z pakietu najwyższej klasy usług Employer Branding Sowelo. Co takiego obejmuje? Promocja marki i biznesu firmy zamawiającej może przybrać np. formę aktywności w mediach społecznościowych oraz marketingu wideo. Wówczas specjaliści Sowelo decydują o zawartości oraz są odpowiedzialni za produkcję atrakcyjnych materiałów. Są w stanie dotrzeć do wielu odbiorców z grup docelowych - poprzez wszelkie kanały dystrybucji.

Sowelo gwarantuje najwyższe standardy oraz nieskazitelną jakość świadczonych usług. Bez względu na zakres prac, jakich wymaga rekrutacja IT oraz to, z jakim tempem się one wiążą. Firma działa skutecznie również w przypadku bardzo napiętych terminów i niezwykle wymagających projektów. Odnosi sukcesy nawet wówczas, gdy liczba potencjalnych kandydatów jest bardzo ograniczona.
Firma Sowelo ma bogate, wszechstronne doświadczenie w umiejętnym doborze oraz stosowaniu sprawdzonych technik rekrutacyjnych. Jednocześnie jednak jej specjaliści stale szukają nowych rozwiązań i dążą do osiągania jeszcze lepszych rezultatów. Kluczem do ich sukcesu są profesjonalizm, wytrwałość, ciężka praca, a także chęć ciągłego dokształcania się oraz podnoszenia wydajności. Uwielbiają wyzwania, aktywnie poszukują właściwych osób i starają się, aby wciąż osiągać wybitne rezultaty.

Jeżeli chodzi o Direct Search, doradcy Sowelo są bardzo skuteczni w znajdowaniu kandydatów, którzy... nie szukają nowych możliwości zawodowych. Mają już świetne posady w firmach, w których pracują, ale również określone umiejętności i doświadczenie, których potrzebują klienci. To kwestia ogromnego doświadczenia, rozwiniętych umiejętności miękkich oraz wytrwałości, aby przekonać ich do przejścia do innego pracodawcy.

Outsourcing w ramach rekrutacji ITCo ciekawe, niektóre firmy korzystają z usługi Direct Search pomimo tego, że posiadają własne zespoły pozyskiwania talentów. Po Outsourcing Procesu Rekrutacji (RPO) sięgają np. wtedy, gdy muszą zdecydować się na duże, złożone rekrutacje. Również w sytuacjach, kiedy chodzi o stanowiska wyjątkowo trudne do obsadzenia. Długoterminowa współpraca jest tym, na na co stawiają specjaliści Sowelo. A zadowolenie klienta nie jest dla nich pustym frazesem.

Decydując się na realizację RPO razem z Sowelo, klienci mogą być pewni, że rekrutacja IT zostanie przeprowadzona prawidłowo. A doradcy zatrudnieni w firmie opracują kompleksową strategię rekrutacyjną, przygotują atrakcyjne oferty pracy oraz opracują profile kandydatów. Zapewnienie klientowi tego rodzaju usług skutkuje również poprawą wizerunku oraz wzrostem rozpoznawalności jego przedsiębiorstwa.

rekrutacja IT


Specjaliści Sowelo pozyskali dużą liczbę fachowców z branży IT, także na stanowiska menedżerów, szefów zespołów bądź inne kierownicze. Byli to m.in. programiści, inżynierowie wsparcia technicznego, DevOps, automatyzujący testerzy, menedżerowie zespołów programistycznych, kierownicy wsparcia technicznego, analitycy biznesowi... Doradcy Sowelo doskonale znają wszystkie rodzaje stanowisk w ramach obszaru IT, każdą specjalizację i niszę. Świetnie wiedzą też, w jaki sposób przyciągnąć poszczególne grupy osób, i jak uczynić z nich pracowników.

Działania podejmowane przez Sowelo obejmują również publikowanie na swoim firmowym blogu artykułów, które przekierowują czytelników do odpowiednich ofert pracy. Inny sposób to przygotowywanie specjalnych prezentacji wideo firm klientów, udostępnianych potencjalnym kandydatom. Możliwe jest również przeprowadzenie szkolenia menedżerów ds. rekrutacji po stronie klienta w zakresie obsługi platformy Applicant Tracking System. A także elektroniczne wsparcie procesu rekrutacji, w tym udzielenie pozwolenia na skorzystanie z ATS firmy Sowelo.

ATS to profesjonalne narzędzie do zarządzania kandydaturami na poszczególne stanowiska oraz utrzymywania porządku w bazie danych kandydatów. Korzystanie z najlepszych narzędzi do rekrutacji jest jednym z powodów, dla których firma Sowelo osiąga wysoki współczynnik hit ratio. Jest to kluczowy wskaźnik efektywności, który znajduje odzwierciedlenie w szybkim obsadzaniu wolnych miejsc pracy przez wysokiej klasy specjalistów.