pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2020
  • 9 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 6820

Najlepsza Przestrzeń Publiczna. Zagłosuj na inwestycje z powiatu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj

Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie oraz inwestycja polegająca na termomodernizacji z częściową przebudową Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z obiektami sportowymi w Pawłowicach biorą udział w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Zgłoszone realizacje zostaną ocenione przez kapitułę konkursową. Dodatkowo do końca sierpnia trwa głosowanie internetowe. Zachęcamy do oddawania głosów.

Centrum przesiadkowe w Pszczynie - 04.11.2019
Centrum przesiadkowe w Pszczynie - 04.11.2019 · fot. Powiat


Celem corocznego konkursu organizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego jest promocja rozwoju przestrzeni publicznej oraz nagrodzenie najciekawszych realizacji kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego.

Do tegorocznej 21. edycji konkursu zgłoszono 42 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa. Zostaną one ocenione przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Równocześnie do końca sierpnia trwa plebiscyt internetowy, a najpopularniejsza realizacja, która uzyska największą liczbę głosów, zdobędzie nagrodę internautów.

W konkursie bierze udział Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie - obiekt oddany do użytku w listopadzie 2019 r. Nowoczesny, energooszczędny, a jednocześnie nawiązujący architekturą, stylem i materiałami do zabytkowego budynku dworca.

W budynku znajduje się poczekalnia, pomieszczenia do kierowania ruchem, ogólnodostępne toalety i pokój dla rodziców z dzieckiem. Przy obiekcie posadowiona została wiata przystankowa z sześcioma stanowiskami do odjazdu autobusów i busów lokalnych i dalekobieżnych. Parkingi samochodowe, rowerowe, postój taksówek oraz kompleksowa przebudowa układu drogowego uzupełniły realizację.

- Zachęcam do oddawania głosów na największą inwestycję w historii powiatu pszczyńskiego. Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie powstało w celu zapewnienia odpowiedniego komfortu podróżnym i stworzenie miejsca pozwalającego na integrację różnych przewoźników. Każdego dnia odjeżdża stąd ok. 180 autobusów i busów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Budynek Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z obiektami sportowymi w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Do konkursu zgłoszona została także inwestycja z Pawłowic - termomodernizacja z częściową przebudową Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z obiektami sportowymi. Celem modernizacji było stworzenie komfortowych warunków nauki i rekreacji oraz poprawa walorów estetycznych budynku. Równocześnie modernizacja budynku pozwoli obniżyć koszty jego utrzymania i eksploatacji.

W budynku szkoły mieści się nie tylko szkoła podstawowa, ale również oddział sześciolatków z Publicznego Przedszkola "W Modrzewiowym Ogrodzie", które, wraz ze szkołą, tworzy zespół szkolno-przedszkolny. Wyremontowany, estetyczny budynek stwarza komfortowe i nowoczesne warunki do nauki i pracy, natomiast zaplecze sportowe daje możliwość uprawiania szeregu dyscyplin sportowych i rekreacyjnego spędzania wolnego czasu.

Zapraszamy do głosowania na inwestycje z naszego powiatu na stronie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2020. Aby potwierdzić swój wybór należy odebrać maila i aktywować link.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj