pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 lipca 2020
  • wyświetleń: 4067

Śląski NFZ dostrzega aktywność pszczyńskiego szpitala

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Starostowie ze Śląska spotkali się 30 lipca w Katowicach z dyrekcją Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego poświęcone zostało tematowi finansowania szpitali.

Konwent Starostów
fot. Powiat


Omówiona została rola szpitali powiatowych w czasie pandemii, perspektywa finansowania zadań, w tym nieplanowanych wydatków "covidowskich" i powracania szpitali do realizacji zadań w pełnym zakresie. Starostowie zadali dyrekcji NFZ szereg pytań dotyczących finansowania szpitali powiatowych w 2021 roku.

- Z perspektywy powiatu pszczyńskiego najbardziej optymistyczne jest, że nikt dziś już nie wątpi w zasadność funkcjonowania naszego szpitala powiatowego, a śląski NFZ widzi jego aktywność w zabezpieczaniu świadczeń dla pacjentów z terenu dużo szerszego niż teren powiatu oraz gotowość do pomocy w walce z COVID-19 - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Na szczeblu centralnym rozważane są zmiany w systemie lecznictwa. Zdaniem dyrektora śląskiego oddziału wojewódzkiego NFZ, Piotra Nowaka, rola szpitali powiatowych w powiatach ziemskich jest niekwestionowana, a system powinien zmienić się na tyle, by samorządy powiatowe nie musiały dopłacać do ich bieżącej działalności. - To ważne zdanie, które - mam nadzieję - podzieli strona rządowa. W sierpniu odbędzie się spotkanie wojewodą śląskim na temat realnej mapy potrzeb zdrowotnych na Śląsku - dodaje starosta.

ar, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj