pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 lipca 2020
  • wyświetleń: 6566

[FOTO] Pożar zboża w Rudołtowicach podczas żniw

W czwartek, 30 lipca w Rudołtowicach przed godziną 15.00 doszło do pożaru zboża na pniu oraz rżyska ze słomą. Najprawdopodobniej podczas pracy kombajnu doszło do zaprószenia ognia.

Pożar zboża w Rudołtowicach
Pożar zboża w Rudołtowicach - 30.07.2020 · fot. PSP Pszczyna


Błyskawicznie rozwijający się pożar strawił prawie hektar terenów rolnych. Dzięki szybko podjętym działaniom gaśniczym i determinacji strażaków, udało się uratować pozostałą cześć upraw jęczmienia i nie dopuścić do całkowitego zniszczenia całorocznych plonów. W akcji gaśniczej uczestniczyły 2 zastępy PSP z tutejszej komendy oraz druhowie z Rudołtowic, Ćwiklic i Goczałkowic-Zdroju.

Pożar zboża w Rudołtowicach - 30.07.2020 · fot. Tomasz Węgrzyn


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie zwraca się z apelem do wszystkich osób pracujących podczas żniw o zachowanie szczególnej ostrożności. Wystarczy chwila nieuwagi, aby dorobek całego roku uległ spaleniu w wyniku zaprószenia ognia lub nieszczęśliwego wypadku. Znikoma wilgotność m.in. zboża na pniu czy słomy na ściernisku sprawia, że pożar spowodować może nawet iskra lub silnie nagrzane elementy maszyn rolniczych. To nie kto inny jak tylko ludzie w ponad 90 % powodują pożary - w wyniku nieostrożności lub celowo.

ar / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.