pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 lipca 2020
  • 2 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 12711

[WIDEO] Wicemarszałek Senatu RP otworzyła w Pszczynie swoje biuro

Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu X kadencji otworzyła swoje biuro w Pszczynie przy ul. 3 maja 15. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia.

Otwarcie biura senatorskiego Gabrieli Morawskiej-Staneckiej - 31.07.2020
Otwarcie biura senatorskiego Gabrieli Morawskiej-Staneckiej - 31.07.2020 · fot. pless.pl


Otwarcie Biura Senatorskiego Gabrieli Morawskiej-Staneckiej miało miejsce się w piątek, 31 lipca o godz. 15.00. W otwarciu uczestniczyła m.in. starosta Barbara Bandoła oraz przedstawiciel pszczyńskiego ratusza.

Senator Morawska-Stanecka podkreśliła, że biuro powstaje, by być bliżej mieszkańców i ich problemów.

- Chociaż nie jest to mój okręg wyborczy, myślę, że fakt, że również poseł lewicy, Przemysław Koperski, ma w Pszczynie swoje biuro, wpłynie na to, że będziemy mogli zrobić wspólnie więcej dla lokalnych władz i społeczności. Będziemy pracować w lewicowym stylu: blisko ludzi, z ludźmi. Te ludzkie problemy zawsze były, są i będą mi bardzo bliskie. Chcemy, aby to biuro było otwarte, żeby obywatele, mieszkańcy mogli w każdej chwili przyjść tutaj po pomoc - czy to pomoc prawną, czy pomoc w sprawach, w których nie potrafią sobie poradzić, po to, by wskazać im gdzie mogą się udać. Bardzo często do naszego biura w Tychach przychodzą ludzie, którzy nie wiedzą, że w takim czy innym urzędzie lub instytucji mogą załatwić swoje sprawy - mówiła senator Gabriela Morawska-Stanecka podczas otwarcia. - Będę w moim biurze organizować otwarte spotkania z mieszkańcami, żeby wsłuchiwać się w ich problemy, dowiedzieć się, co tutaj jest najważniejsze dla ludzi. Wszystko po to, by pracować na to, żeby wszystkim nam tutaj było lepiej i żeby nasza lewicowa organizacja, na której nam bardzo zależy rozrastała się i zyskiwała coraz więcej nowych osób, które będą chciały z nami działać i pracować - dodała.

Spotkanie było okazją do podziękowania mieszkankom powiatu pszczyńskiego, które w czasie pandemii zaangażowały się w szycie maseczek. Senator sama była inicjatorką tego typu akcji prospołecznej. Spod rąk wicemarszałek i jej współpracowniczek wyszły nie tylko bawełniane maski, ale i fartuchy oraz czepki dla medyków. Z jej inicjatywy lokalni nauczyciele włączyli się też w prowadzenie bezpłatnych zdalnych korepetycji dla uczniów.

Starosta Barbara Bandoła podczas spotkania nie tylko pogratulowała senator otwarcia biura i podziękowała szyjącym maseczki, ale też wyraziła chęć współpracy z biurem, m.in. w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła na skrzyżowaniu ulicy Męczenników Oświęcimskich z odcinkiem DK-1 w Pszczynie.

Więcej informacji w materiale wideo.Gabriela Morawska-Stanecka to prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, działaczka społeczna. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie nieruchomości i prawie medycznym. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej spółek Skarbu Państwa; w latach 1994-2006 brała udział w procesach restrukturyzacji przemysłu ciężkiego, w tym górnictwa węgla kamiennego. W latach 2009-10 była członkiem Rady Nadzorczej Południowego Koncernu Energetycznego SA IV kadencji. Obecnie adwokatka, współwłaścicielka Kancelarii Adwokackiej i właścicielka Kancelarii Prawa Medycznego w Katowicach.

Angażuje się w projekty społeczne związane z edukacją prawną, prawami kobiet, prawami zwierząt oraz pomocą prawną pro bono. Pochodzi z Beskidu Śląskiego, urodziła się i wychowała w Szczyrku. Mieszka na Śląsku.

BM, ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.