pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 lipca 2020
  • wyświetleń: 8554

Obrzucili kamieniami pociąg na trasie Kobiór - Pszczyna

Blisko pół miliona złotych - tyle spółka Koleje Śląskie musiała już przeznaczyć tylko w ciągu 5 lat na naprawę zniszczonych pociągów po obrzuceniu ich kamieniami. Traci na tym nie tylko przewoźnik, ale również pasażerowie. W ostatni weekend doszło do dwóch kolejnych zdarzeń, w których nieznani sprawcy zaatakowali kamieniami pociągi Kolei Śląskich, m.in. na trasie między Kobiórem a Pszczyną.

koleje śląskie, pociąg, rozbita szyba
Rozbita szyba w pociągu Kolei Śląskich · fot. Koleje Śląskie


Do pierwszego przypadku doszło wczesnym popołudniem, w sobotę, 25 lipca. W Sosnowcu podczas wjeżdżania pociągu na dworzec główny wybito jedną z szyb w pierwszym wagonie. Wieczorem, tego samego dnia, doszło do podobnej sytuacji. Sprawcy, którzy zaraz po ataku uciekli, obrzucili pociąg relacji Katowice - Zwardoń na szlaku pomiędzy Kobiórem a Pszczyną.

- Te niebezpieczne zachowania wpływają na jakość i komfort podróżowania. Koleje Śląskie posiadają jeden z najnowocześniejszych taborów. Koszt jednego pociągu to blisko 20 milionów złotych. Takie karygodne działania sprawiają, że nowoczesny pociąg, musi być na czas naprawy wyłączony z eksploatacji a to oznacza wysyłanie na trasy taboru zastępczego. Zdarza się również, że po takich atakach kamieniami, ranni zostają pasażerowie - zauważają przedstawiciele spółki.

Koleje Śląskie wszystkie przypadki zgłaszają odpowiednim służbom - niestety rzadko udaje się złapać sprawców.

ar / pless.pl, źródło: Koleje Śląskie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.