pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2020
  • 30 lipca 2020
  • wyświetleń: 4958

Odkomarzanie terenów zielonych w Goczałkowicach-Zdroju

Za nami:

W dniach 29-30 lipca planowana jest akcja odkomarzania terenów zielonych w Goczałkowicach-Zdroju.

komar, moskit
Goczałkowice będą odkomarzać tereny zielone · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Odkomarzanie terenów zielonych polegające na zwalczaniu larw komarów w wodach stojących i płynących będzie prowadzone metodą naziemną. Użyty zostanie produkt biobójczy, który jest nieszkodliwy dla środowiska, nietoksyczny dla ludzi, pszczół oraz ryb i innych organizmów wodnych.

Akcja planowana jest w dniach 29-30 lipca w godz. 3.00-7.00 oraz 18.00-22.00. Termin odkomarzania został ustalony z uwzględnieniem prognozowanych w tym tygodniu opadów deszczu. Zabieg wykonany będzie dwukrotnie - będziemy informować o kolejnym terminie.

- Przypominamy, że w gminie walczymy z komarami też w inny sposób. W ramach akcji "Goczałkowice zapraszają jerzyki" na pięciu budynkach gminnych zamontowane zostały budki lęgowe dla jerzyków. Największą zaletą jerzyków jest to, że dorosły osobnik zjada dziennie ok. 20 tys. owadów, w tym komarów. W ostatnim czasie można zauważyć, że tych ptaków w naszej gminie jest coraz więcej! - informują urzędnicy z Goczałkowic-Zdroju.

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.