Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 lipca 2020
  • wyświetleń: 1222

W Krzyżowicach trwają prace przy budowie chodnika

Toczą się prace związane z pierwszym i drugim etapem budowy chodnika w ciągu ul. Ligonia w Krzyżowicach. Do końca października powstanie tam 520 m chodnika przy drodze powiatowej.

Krzyżowice
W Krzyżowicach trwają prace przy budowie chodnika · fot. Powiat


- Dzięki oszczędnościom w przetargu przystąpiliśmy jednocześnie do realizacji dwóch etapów zadania w Krzyżowicach. Jeszcze w tym roku, zamiast 380 m powstanie tam ponad pół kilometra chodnika oraz niemal 400 m kanalizacji deszczowej - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Zadanie polega na budowie chodnika, kanalizacji deszczowej, przebudowie zjazdów do posesji oraz wykonaniu pozostałych prac towarzyszących. Obecnie na ul. Ligonia w Krzyżowicach trwają roboty związane z budową kanalizacji deszczowej.

Łącznie prace pochłoną ok. 561 tys. zł. Zadanie sfinansuje powiat pszczyński wspólnie z gminą Pawłowice. Pierwszy etap budowy chodnika na długości niemal 400 m i kanalizacji deszczowej (300,5 m) wyniesie ok. 355 tys. zł. W ramach drugiego etapu powstanie 139 m chodnika i prawie 90 m kanalizacji deszczowej o wartości ponad 206 tys. zł.

Prace w przypadku obu etapów wykonuje firma "BUD-ROL" z Golasowic. Roboty związane z budową chodnika powinny zakończyć się do końca października.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.