pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 lipca 2020
  • 29 lipca 2020
  • wyświetleń: 11746

W 2019 roku w powiecie pszczyńskim przybyło milionerów!

Ze statystyk wynika, że w całym woj. śląskim dokładnie 3 435 osób zarobiło milion złotych i więcej. To o 199 więcej niż rok temu. Najwięcej milionerów mieszka w Bielsku-Białej i powiecie bielskim oraz Częstochowie i pow. częstochowskim, ale również w powiecie pszczyńskim przybyło osób, które wykazują dochody przekraczające 1 mln zł.

pieniądze, kasa, banknoty
W powiecie pszczyńskim przybyło milionerów! · fot. pless.pl


- Zdecydowana większość osób, które wykazują dochody przekraczające milion złotych, to przedsiębiorcy rozliczający się liniowym podatkiem dochodowym i składające zeznanie PIT-36l. Stanowią oni blisko 92 proc. wszystkich śląskich milionerów - informuje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Od kilku lat wzrasta również liczba osób, które wykazują dochody przekraczające 1 mln zł w PIT-37 (tj. m.in. ze stosunku pracy). Jeszcze parę lat temu było to kilkanaście osób, a w PIT-37 za 2019 r. dochody przekraczające 1 mln zł wykazano u 136 osób.

Listę milionerów otwiera Bielsko-Biała i powiat bielski (liczone razem) - tam zamieszkuje 406 milionerów. W stolicy województwa Katowicach - mieszka 301 osób wykazujących dochód pow. 1 mln zł. Najmniej milionerów zamieszkuje natomiast w Piekarach Śląskich (26 osób).

A jak wypada powiat pszczyński? W 2018 roku w naszym powiecie było 96 milionerów. Rok później było ich już 115. Co ciekawe, za nami są chociażby tak duże miasta jak Sosnowiec czy Żory oraz powiaty mikołowski i żywiecki.

Poniżej przedstawiamy tabelę zawierającą szczegółowe dane w zakresie liczby milionerów z podziałem na powiaty / urzędy skarbowe, a przygotowaną na podstawie zeznań o wysokości osiągniętego dochodu składanych przez podatników.

milionerzy 2019

BM / pless.pl, źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.